Vítejte na eshopu ARTA Music cz en

PROSINEC LISTOPAD ŘÍJEN ZÁŘÍ SRPEN ČERVENEC ČERVEN KVĚTEN DUBEN BŘEZEN ÚNOR LEDEN 2013Poloka {M1203} nebyla nalezena.


SONNY EMORY – ROCK HARD CACHET  
M 1203     4017425120325 

Bubeník Sonny Emory je známý z mnoha nahrávek a koncertů Earth, Wind and Fire, Bruce Hornsbyho, Steely Dan, Jennifer Lopez nebo Lee Ritenoura. Poprvé představuje na CD svůj sólový fusion – funkový projekt Rock Hard Cachet. Do skupiny přizval klávesistu Morrise Pleasure (Earth, Wind and Fire, Michael Jackson) nebo zpěvačku Shaynu Steele (Bette Midler, Rihanna). Hosty na albu jsou Eric Clapton a Bruce Hornsby.


Poloka {M1205} nebyla nalezena.

IVAN LINS & SWR BIG BAND – CORNUCOPIA                    M 1205     4017425120523     CD

Ivan Lins: zpěv, klávesy, SWR Big Band, dirigent: Rolf Schmid, Portinho: bicí, Nilson Matta: kontrabas, Wofgang Haffner: bicí, Paula Morelenbaum: zpěv, Joo Kraus: trubka, Themba Mkhize & South African Choir

Album Cornucopia překypuje množstvím představivosti, muzikality a tvořivosti. Je kombinací dvou rozdílných světů Ivana Linse a SWR Big Bandu. Pro Ivana Linse, brazilskou superstar, je toto album mezníkem v jeho tvorbě. O moderní zvukový kabát nahrávek se postaral aranžér a kapelník SWR Big Bandu Ralf Schmid, hosty na CD jsou brazilská zpěvačka Paula Morelenbaum, německý trumpetista Joo Kraus, bubeníci Portinho a Wolfgang Haffner, a africký sbor Themba Mkhizeho.


YOUN SUN NAH – LENTO    
ACT 9030     614427903020     CD      

Youn Sun Nah: zpěv, Ulf Wakenius: kytara, Lars Danielsson: kontrabas, violoncello, Vincent Peirani: akordeon, Xavier Desandre-Navarre: perkuse

Osobitý styl Youn Sun Nah dává tradičnímu vokálnímu jazzu novou příchuť, když nekonvenčně a nenuceně objevuje nové vzrušující světy. Je jednou z vynikajících představitelek vokálního jazzu, jejichž tvorba zahrnuje široké spektrum současné hudby.


CHRISTIAN MUTHSPIEL 4 – SEAVEN TEARES 
ACT 9551     614427955128     CD  

Christian Muthspiel: trombon, piano, el.piano, zobcová flétna, Matthieu Michel: trubka, křídlovka, Franck Tortiller: vibrafon, Steve Swallow: baskytara

Inteligentní, současné a unikátní: renesanční kompozice Johna Dowlanda v improvizovaném kontextu mezi komorní hudbou a jazzem, tak jak je interpretuje rakouský trombonista Christian Muthspiel se svými spoluhráči.


RADIO.STRING.QUARTET.VIENNA – POSTING JOE
ACT 9553     614427955326     CD

Bernie Mallinger: housle, Igmar Jenner: housle, Cynthia Liao: viola, Asja Valcic: violoncello

Neobvyklé setkání smyčcového kvartetu s hudbou legendární jazzové skupiny Weather Report. Album bylo natočeno při loňských koncertech radio.string.quartet.vienna po celé Evropě, včetně jejich vystoupení na loňském brněnském jazzovém festivalu.


IIRO RANTALA-MICHAEL WOLLNY-LESZEK MOŽDŽER –JAZZ AT BERLIN PHILHARMONIC I   
ACT 9556     614427955623     CD  

Na podiu berlínské filharmonie se sešli tři přední jazzový pianisté reprezentující label ACT – Iiro Rantala, Michael Wollny a Leszek Moždžer. Své mistrovství dokazují v sólových výstupech, duetech i v triovém provedení Armando´s Rumba Chicka Corey.


MAGIC MOMENTS 6 – IN THE SPIRIT OF JAZZ 
ACT 9590     614427959027     CD

Nejnovější sampler značky ACT pro rok 2013 s novým katalogem. Na CD jsou ukázky z nejnovějších alb interpretů: Bugge Wesseltoft, Jacob Karlzon 3, Wolfgang Haffner, Adam Baldych, Torsten Goods, Dieter Ilg Trio, Christian Muthspiel 4, Celine Bonacina Trio, Caecilie Norby, Arne Jansen Trio, In the Country, Iiro Rantala, Leszek Mozdzer, radio.string.quartet.vienna.


WOFGANG HAFFNER – HEART OF THE MATTER 
ACT 9535-1     614427953513     2LP

Wolfgang Haffner: bicí, programing, zpěv, Dominic Miller: kytara, Sebastian Studnitzky: trubka, klávesy, zpěv, Eythor Gunnarsson:Fender piano, piano, syntetizér, Nicolas Fiszman: baskytara, Bruno Muller: kytara, Gotz Alsmann: akordeon, Till Bronner: křídlovka, Magnus Lindgren: klarinet, Chuck Loeb: kytara, Thomas Quasthoff: zpěv, Celine Rudolph: zpěv, Shovell: zpěv, perkuse, Norbert Nagel: flétna, klarinet, Mark Wyand: tenor saxofon, flétna, klarinet, Soren Fisher: trombon 

Album Heart Of the Matter je logickým pokračování hudby, kterou produkoval Haffner na svých předešlých albech. Je to opět hudba plná barev se zapamatovatelnými melodiemi a pulsujícími groovy. Nyní vychází jako 2LP.


Poloka {910202} nebyla nalezena.

JIM BLACK / ALASNOAXIS - ANTIHEROES 
WW 910 202     025091020225     CD

Chris Speed: tenor saxofon, klarinet, Hilmar Jensson: kytara, Skuli Sverrisson: baskytara, Jim Black: bicí

Nové album bubeníka Jima Blacka a jeho skupiny Alasnoaxis nabízí posluchačům zvukové příběhy s osobitou výpovědí.


IVA BITTOVÁ
ECM 2275     602537178964     CD

Iva Bittová: hlas, housle, kalimba

Housle jsou zrcadlem mých snů a představ, říká v souvislosti s vydáním nového sólového alba Iva Bittová. Věřím, že jsou pro můj výkon podstatné, stejně jako hudební vibrace a rezonance mezi houslemi a mým hlasem. Tento vztah je krásně zkoumán právě na novém albu, nahraném a produkovaném Manfredem Eicherem ve švýcarském Luganu. Vyjadřuje podstatu jedinečné a mimořádné sólové práce Ivy Bittové. Skladby, skromně pojmenované "Fragmenty I-XII" odolávají definicím. Svérázný "folk", moderní kompozice, improvizace, – to vše se proměňuje a navzájem prolíná každým okamžikem. Hudba Bittové je živá, měnící se věc: "Pojmenování pro můj styl hudby je zatím v nedohlednu". Již v roce 2007 byla Iva Bittová oceněna za široce uznávané album ECM "Mater" od skladatele Vladimíra Godar. Dnešní nový, prostě pojmenovaný disk je jejím sólovým debutem na tomto labelu.

more info     ECM player


GIOVANNI GUIDI TRIO – CITY OF BROKEN DREAMS
ECM 2274     602537066568     CD

Giovanni Guidi: klavír, Thomas Morgan: kontrabas, João Lobo: bicí nástroje

Klavírista Giovanni Gudi (*1985) je jedním z nejvýraznějších hudebníků, kteří se objevili na italské jazzové scéně v posledním desetiletí a jehož přítomnost na svých albech "Tribe" a "On The Dancefloor" si pochvaloval Enrico Rava. Na debutu vlastního tria se představuje kolekcí autorských skladeb, které poskytují velký prostor také Thomasu Morganovi, jehož role zde může být analogická postu basisty Scotta LaFaro v triu Billa Evanse. Portugalský bubeník João Lobo je pak dalším z řady vysoce originálních muzikantů,  který společnou hudbu poeticky stínuje svými činely.

more info     ECM player


STEFANO SCODANIBBIO: REINVENTIONS
ECM New Series 2072     028947648505     CD

Quartetto Prometeo
Giulio Rovighi: housle, Aldo Campagnari: housle
Massimo Piva: viola, Francesco Dillon: violoncello

“Re-inventions” jsou posledním projektem Stefana Scodanibbiho (1956 – 2012). Nová aranžmá tří Kontrapunktů z Bachova Umění fugy zde doplňují populární mexické písně a španělské kytarové kompozice. To vše v působivých aranžmá pro smyčcový kvartet. Scodanibbio byl sám virtuózním kontrabasistou a improvizátorem, jehož vlastní kompoziční práce stála mimo “tradiční” avantgardu.

more info    


Poloka {910195} nebyla nalezena.

FUMIO YASUDA, THEO BLECKMANN – MOTHER GOOSE´S MELODIES         
WW 910 195     025091019526     CD

Matka Husa je pohádková postava vzniklá v 17 století, které jsou věnována říkadla a pohádky, jejichž popularita  zejména v anglosaském světě je veliká. Říkanky z této knihy jsou známé i z podání Paula McCartneyho, Judy Garland nebo Johnnyho Cashe. Producenti Stefan Winter a Mariko Takahashi po několik let přemýšleli jak tyto písničky nově zpracovat. Jejich úpravy se ujal pianista a skladatel Fumio Yasuda spolu se zpěvákem Theo Bleckmannem. Na albu se podíleli excelentní hudebníci: basista Drew Gress, bubeník John Hollenbeck, hráč na housle a kytaru Caleb Burhans, dechař Bogdan Hilash a zpěvačka a houslistka Jo Lawry, známá ze spolupráce se Stingem.


Poloka {910197} nebyla nalezena. CD
LP

ERNST REIJSEGER, HARMEN FRAANJE, MOLA SYLLA – DOWN DEEP
WW 910 197     025091019724     CD
WW 917 197-1  025091719716     LP 180 gr.  limit. edice

Nové album natočené analogově (bez využití současné digitální technologie) spojilo violoncellistu Ernsta Reijsegera s africkým zpěvákem a perkusistou Molou Sylla a holandským pianistou Harmenem Fraanje. Album nabízí hudbu, kterou lze žánrově zařadit jako crossover. Prolíná se zde world music s vážnou hudbou a jazzovou improvizací.


Poloka {910200} nebyla nalezena.

PAUL MOTIAN  – ON BROADWAY VOL. 1, 2, 3, 4, 5
WW 910 200     025091020027     5CD SET

V roce 1988 natočil producent Stefan Winter s Paulem Motianem první z pěti alb věnovaných slavným muzikálovým melodiím, které znají posluchači po celém světě. Během následujících 25 let vznikla další 4 alba, na kterých se podílela plejáda jazzových hudebníků jako např. kytarista Bill Frisell, basisté Larry Grenadier a Dave Holland, pianista Masabumi Kikuchi, zpěvačka Rebecca Martin nebo saxofonisté Lee Konitz, Joe Lovano a Chris Potter.
Všech pět legendárních alb nyní vychází v limitované edici jako 5CD box.


KLAUS PAIER, ASJA VALCIC  – SILK ROAD            
ACT 9538     614427953827     CD                             

Srbská violoncellistka Asja Valcic, členka radio.string.quartet.vienna, spolu s rakouským akordeonistou Klausem Paierem ve své hudbě propojují vlivy lidové hudby jižní a východní Evropy, jihoamerického tanga a jazzu do originální hudby plné emocí.


IN THE COUNTRY – SUNSET SUNRISE  
ACT 9548     614427 954824     CD

Morten Qvenild: hyper grand piano, elektronika
Roger Arntzen: kontrabas, elektronika
Pål Hausken: bicí nástroje, perkuse, vibrafon, elektronika

První album pod značkou ACT vydává norské pianové trio In The Country, které v roce 2003 založili spolužáci z hudební akademie v Oslu. Skupina vystupovala ve více než 20 zemích celého světa. Nové album Sunset Sunrise vzniklo během loňského turné po Spojených státech. V hudbě tria jsou slyšet vlivy typické severské hudby Griega, Garbareka nebo Esbjörna Svenssona.

 


starší novinky najdete v rubrice archiv menu Distribuce 2HP (vlevo)

 

© Studio Svengali, srpen 2018
coded by rhaken.net