ARTA Records - 2HP Production - ARTA Music cz en

Setřídit podle: Název titulu | Jméno autora | datum zahájení prodeje

Tandem
399 Kč  CD
614427982520
Michael Wollny & Vincent Peirani
Tandem

Německý pianista Michael Wollny a francouzský akordeonista Vincent Peirani se poprvé setkali  na podiu během koncertu ke 20.výročí vydavatelství ACT v Paříži v roce 2012. Oba patří mezi výrazné evropské osobnosti nejmladší generace. Jejich společná hra srší nápady jak ve vlastních skladbách, tak v kompozicích Bjȍrk, Samuela Barbera nebo Garyho Peacocka.

Michael Wollny: piano, Vincent Peirani: akordeon

Sfumato
399 Kč  CD
614427983725
Emile Parisien
Sfumato

Francouzská jazzová scéna má vitalitu a originalitu, která vrývá nepřehlédnutelnou stopu do současného moderního evropského jazzu. Výraznou osobností je saxofonista Emile Parisien, který se svojí skupinou rozšířenou o legendárního pianistu Joachima Kühna vydává nové album Sfumato.  Hosty na albu jsou basklarinetista Michel Portal a akordeonista Vincent Peirani.

Emile Parisien: soprán a tenor saxofon, Joachim Kuhn: piano, Manu Codjia: kytara, Simon Tailleu: kontrabas, Mario Costa: bicí, Michel Portal: basklarinet, Vincent Peirani: akordeon

Family Tree
399 Kč  CD
614427983428
Gregory Privat
Family Tree

Od počátku se v jazzu propojovalo mnoho různých hudebních vlivů. Od 20.let minulého století to byla také hudba karibských ostrovů. Rodák z Martiniku Gregory Privat, který žije v Paříži, se také snaží o propojení jazzu  a hudby z ostrova odkud pochází.  Jeho první album vydané u vydavatelství ACT se jmenuje Family Tree.

Gregory Privat: piano, Linley Marthe: kontrabas, Tilo Bertholo: bicí

Trio Music
399 Kč  CD
601215945423
Corea, Vitous, Haynes
Trio Music

Chick Corea – klavír
Miroslav Vitous – kontrabas
Roy Haynes – bicí nástroje
 

How Long Is Now?
399 Kč  CD
614427982322
Rantala, Danielsson, Erskine
How Long Is Now?

Nové triové albu finského pianisty Iiro Rantaly s bubeníkem Peterem Erskinem a kontrabasistou Larsem Danielssonem se snaží vyhnout základnímu konceptu pianového tria. Nabízí  jednoduché, přesto ale zajímavé  melodie nejen z pera I.Rantaly, ale také od Kennyho Barrona, Jimiho Hendrixe, L.Danielssona, P.Erskina nebo J.S.Bacha.  

Iiro Rantala: piano, Lars Danielsson: kontrabas, Peter Erskine: bicí

Snowmelt
399 Kč  CD
614427903525
Marius Neset & London Sinfonietta
Snowmelt

Snowmelt je zatím nejambicióznějším a nejosobitějším  albem saxofonisty Mariuse Neseta. Jeho snahou bylo, aby hudba tohoto CD  "našla bod kde všechno dává smysl".  Neset byl prestižním americkým časopisem Downbeat vybrán jako jediný Evropan mezi 25 mladých osobností, které jsou největšími nadějemi současného jazzu.  

Marius Neset: tenor a soprán saxofony, Ivo Neame: piano, Petter Eldh: kontrabas, Anton Eger: bicí, London Sinfonietta, dirigent: Geoffrey Paterson

Jazz At Berlin Philharmonic VI: Celtic Roots
399 Kč  CD
614427983626
various artists
Jazz At Berlin Philharmonic VI: Celtic Roots

Již šesté CD z edice Jazz at Berlin Philharmonic nabízí zemité blues, jazz a folk.  Keltské hudební kořeny v provedení současných hudebníků  různých žánrů  vytváří nový hudební kosmos. Návrat v čase přenese posluchače do minulých století  a nabídne lidovou hudbu Irska, Švédska, Skotska, Norska i Severní Ameriky.

Knut Reiersrud: kytara, harmonika, Ale Moller: mandola, trubka, flétny, dulcimer, harmonium, Fraser Fifield: soprán saxofon, skotské dudy, Tuva Syvertsen: zpěv, hardangerské housle, harmonium, Aly Baine: housle, Eric Bibb: zpěv, kytara, Olie Linder: perkuse, kontrabas

Into The Mystic
399 Kč  CD
614427983329
David Helbock Trio
Into The Mystic

Hudba je mysterium. Hudba začíná tam kde končí slova.... Rakouský pianista David Helbock  je zajímavým  nováčkem Evropské jazzové scény. Svojí hrou posouvá hranice, hledá vlastní cesty, radikálně mění naše porozumění co je stará a nové hudba. Proto posluchačům na albu nabízí vedle vlastních kompozic skladby jazzmana Thada Jonese, klasika  L.van Beethovena nebo filmového skladatele Johna Williamse.

David Helbock: piano, Raphael Preuschl: basové ukulele, Reinhold Schmolzer: bicí

< předchozí1..20
2122 23 24 25 26 27 28 29 30
31..187 následující >

© 2HP Production, leden 2018
coded by rhaken.net