ARTA Records - ARTA Music cz en

Setřídit podle: Název titulu | Jméno autora | datum zahájení prodeje

String Quartet G Major
399 Kč   CD
Franz Schubert
String Quartet G Major

Gidon Kremer: housle a dirigent, Kremerata Baltica

Ústřední skladba komorní hudební literatury 19. století je zde v orchestraci Victora Kissine předkládána ve světové premiéře. Její soustředěné nastudování světoznámým houslistou Gidonem Kremerem se jako vždy slyšitelně přeneslo do interpretace jeho souboru Kremerata Baltica, držitele ceny Grammy. Průvodní text obsahuje mj. korespondenci mezi Kissinem a Kremerem o přípravě a prvním provedení této orchestrace. Původně smyčcový kvartet, melodický, ale zároveň velmi dramatický a rozsáhlý, zkomponoval Schubert dva roky před svou smrtí.

Streichquartette Nr. 1 & 3
399 Kč  CD
028947216926
Robert Schumann
Streichquartette Nr. 1 & 3

Smyčcové kvartety opus 41, č.1 a 3

Zehetmair Quartett: Thomas Zehetmair – housle, Matthias Metzger – housle, Ruth Killius – viola, Francoise Groben - violoncello

Po svém vysoce oceňovaném ECM debutu s Bartókem a Hartmannem a nadšenými kritikami z koncertů po celém světě, je Zehetmairovo kvarteto poprvé slyšeno s repertoárem 19. století. Schumanna hrají s vkusem, zalíbením a živostí, které jsou jim vlastní. S tímto programem, Bartókem a Cagem je kvarteto momentálně na velkém americko-kanadském turné, po kterém vystoupí také na hlavních pódiích v Evropě.

Sonaten fur Viola und Klavier
399 Kč  CD
028945706825
Johannes Brahms
Sonaten fur Viola und Klavier

Kim Kashkashian: viola, Robert Levin: piano

F.Schubert: Sonata B-Dur op. posth. D960
399 Kč  CD
Valery Afanassiev
F.Schubert: Sonata B-Dur op. posth. D960

Valery Afanassiev: piano

Violin Sonatas
399 Kč  CD
028947667445
Robert Schumann
Violin Sonatas

Carolin Widmann - housle, Dénes Várjon - klavír

sonáty č.1 a moll, op.105, č.2 d moll, op.21, č.3 a moll, WoO 2

Elegies
399 Kč  CD
042282774422
Kim Kashkashian/ Robert Levin
Elegies

Kim Kashkashian: viola, Robert Levin: piano

Sonáta A dur, Schelomo
290 Kč  CD
8595016601407
Franck, Bloch
Sonáta A dur, Schelomo

Kryštof Lecian: violoncello, Jan Niederle: klavír

Frankova sonáta A dur i Blochovo Schelomo patří k vrcholům světové cellové literatury pro efektní působení na posluchače i pro velké interpretační nároky. Nahrávka je záznamem strhujícího koncertu bez jediného střihu a přitom po stránce interpretační i zvukové snese ty nejpřísnější srovnání s kteroukoliv studiovou nahrávkou. Violoncellista Kryštof Lecian byl pro svoji hráčskou virtuozitu zařazen ve svých 24 letech do slovníku světových muzikantů How in Music and Musicinan - Cambridge.

Detaching From The World - Gustav Mahler
570 Kč  DVD
Uri Caine
Detaching From The World - Gustav Mahler

Producent Stefan Winter a jeho bratr, režisér Franz Winter natočili působivou filmovou biografii skladatele, který ve svém díle jedinečně vyjádřil atmosféru konce 19. století – doby rozpadající se monarchie. Pomalá kamera prochází krajinou u Kališť na Moravě, kde se Mahler narodil; natáčelo se též v Jihlavě, Praze, Budapešti, Vídni a jihotyrolském Toblachu. Ve dvanácti kapitolách a padesáti minutách se dozvíme vše podstatné o skladatelově osudové lásce Almě, jeho zvycích, povaze, přijetí jeho díla až po tragický konec. Rovnocenná slovu je hudba – nikoli Mahlerova, jak by se dalo čekat, ale z jeho skladeb vycházející kompozice Uriho Caina. Kdo chce, může dokonce vypnout text a sledovat pouze obrazy za doprovodu hudby.

< předchozí
1 2 3 4 5 6 7

© Studio Svengali, červen 2018
coded by rhaken.net