ARTA Records - 2HP Production - ARTA Music cz en

Setřídit podle: Název titulu | Jméno autora | datum zahájení prodeje

Concerto Zapico
99 Kč  CD
025091017324
více informací
Forma Antiqva
Concerto Zapico

Soubor Forma Antiqva hrající barokní taneční hudbu tvoří tři bratři – Aarón, Pablo a Daniel Zapico. Díla ze 16, 17 a 18 století nahraná na tomto CD patří do iberijsko-italského repertoáru pro cembalo, kytaru a theorbu.

Aarón Zapico: cembalo, varhany, Daniel Zapico: theorba, Pablo Zapico: barokní kytara 

Gato Loco
99 Kč  CD
025091017522
více informací
Stefan Zeniuk
Gato Loco

Skupina 11 newyorčanů Gato Loco, vedená saxofonistou Stefanem Zeniukem, hledá inspiraci v kubánské a latinskoamerické hudbě, jazzu, ale i v cirkuse. Podle Zeniuka jsou jeho velkou inspirací bratři Marxové, nebo Buddy Bolden.  Album je živou nahrávkou vystoupení ve francouzském Bordeaux, která  nabízí posluchačům výstižný obraz kapely, jejíž hudba má v sobě ducha Art Ensemble of Chicago i cirkusové kapely.

Stefan Zeniuk: saxofon, Jesse Selengut: trubka, Jackie Coleman: trubka, Kevin Moehringer: trombon, Ric Becker: trombon, Joe Exley: tuba, Clifton  Hyde: kytara, lesní roh, Ari Folman-Cohen: kontrabas, Kevin Garcia: bicí, vibrafon, Greg Stare: congas, Rich Stein: perkuse, tympány

Zemrocal Musical
99 Kč  CD
025091016723
Groove Lélé & Ernst Reijseger
Zemrocal Musical

 Soubor Groove Lélé pochází z ostrova Réunion. Jeho hudebníci natočili spolu s holandským violloncelistou Ernstem Reijsegerem  album, na kterém se propojují dva hudebně odlišné světy.  Strhující lidová africká hudba je ozvláštněna prvky evropské klasické hudby.

 Ernst Reijseger: viloncello, Alan Gunga Purves: perkuse, Mola Sylla: zpěv, Groove Lélé: zpěv, perkuse

Tell Me Everything
99 Kč  CD
025091015122
Ernst Reijseger
Tell Me Everything

V dubnu 2008 natočil Reijseger pro Winter & Winter své druhé sólové album. Natáčelo se v malém kostelíku v toskánské vesničce, který má pozoruhodnou akustiku a velmi zvláštní atmosféru.

Ernst Reijseger: violoncello

Step Across The Border
199 Kč  DVD
025091500178
Fred Frith
Step Across The Border

Devadesáti minutová filmová improvizace režisérů Nicolase Humberta a Wernera Penzela s hudbou Freda Fritha a jeho přátel (např. Iva Bittová)

Middle Of The Moment
570 Kč  DVD
Fred Frith
Middle Of The Moment

Filmová báseň o kočovném životě režisérů Nicolase Humberta a Wernera Penzela. Hudbu složil a nahrál Fred Frith.

Detaching From The World - Gustav Mahler
570 Kč  DVD
Uri Caine
Detaching From The World - Gustav Mahler

Producent Stefan Winter a jeho bratr, režisér Franz Winter natočili působivou filmovou biografii skladatele, který ve svém díle jedinečně vyjádřil atmosféru konce 19. století – doby rozpadající se monarchie. Pomalá kamera prochází krajinou u Kališť na Moravě, kde se Mahler narodil; natáčelo se též v Jihlavě, Praze, Budapešti, Vídni a jihotyrolském Toblachu. Ve dvanácti kapitolách a padesáti minutách se dozvíme vše podstatné o skladatelově osudové lásce Almě, jeho zvycích, povaze, přijetí jeho díla až po tragický konec. Rovnocenná slovu je hudba – nikoli Mahlerova, jak by se dalo čekat, ale z jeho skladeb vycházející kompozice Uriho Caina. Kdo chce, může dokonce vypnout text a sledovat pouze obrazy za doprovodu hudby.

Im wunderschonen Monat Mai
570 Kč  DVD
Barbara Sukowa, Reinbert de Leeuw, Schonberg Ensemble
Im wunderschonen Monat Mai

„Im wunderschönen Monat Mai“ je specielní film hudební produkce, na které se podílela německá herečka Barbara Sukowa (známá z filmů Rainera Wernera Fassbindera, Larse von Triera, Margarethe von Trotta). Sukowá zpívá a scénicky dotváří nový písňový cyklus sestavený z písní Franze Schuberta a Roberta Schumanna na texty Heinricha Heineho, Josepha vo Eichendorffa a Johanna Wolfganga Goetha. Skladby pro Schönberg Ensemble adaptoval a upravil dirigent Reinbert de Leeuw. Sukowa s Leeuwem tímto cyklem navázali na velice úspěšné společné provedení Shönbergova „Pierrot Lunaire“.

Barbara Sukowa: zpěv, Reinbert de Leeuw: dirigent, Shönberg Ensemble

< předchozí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

© 2HP Production, prosinec 2017
coded by rhaken.net