Vítejte na eshopu ARTA Music cz en

PROSIN  LISTOP  ŘÍJEN  ZÁŘÍ  SRPEN  ČERVEC  ČERVEN  DUBEN  BŘEZEN  ÚNOR  LEDEN  2008

KVĚTEN


Poloka {910142} nebyla nalezena.
GEORGE KUO – O KE AUMOE
W&W 910142     025091014224

George Kuo je jedním z předních kytaristů věnující se charakteristickému havajskému stylu hry zvanému „nahenahe“ (líbezný, zklidňující). Kuo hraje své původní i tradiční havajské skladby.


Poloka {910135} nebyla nalezena.
URI CAINE ENSEMBLE – THE OTHELLO SYNDROME  *TIP distribuce 2HP*
W&W 910135     025091013524

Uri Caine pokračuje v sérii adaptací klasických děl. Tentokrát si vybral Verdiho Otella. Poprvé zde Caine adaptuje dramatické jevištní dílo. Verdiho operní příběh je ústředním tématem této kompozice, ale Caine hledá inspiraci i v původní Shakespearově hře. Árie jsou zde propojeny s elementy R & B, be-bopu a elektroniky, ale Verdiho melodie přesto neztrácejí nic ze své autenticity.


BARBARA SUKOWA, REINBERT DE LEEUW, SCHŐNBERG ENSEMBLE
- IM WUNDESCHŐNEN MONAT MAI     *TIP distribuce 2HP*
W&W 915007     025091500772    *DVD  

„Im wunderschönen Monat Mai“ je specielní film hudební produkce, na které se podílela německá herečka Barbara Sukowa (známá z filmů Rainera Wernera Fassbindera, Larse von Triera, Margarethe von Trotta). Sukowa zpívá a scénicky dotváří nový písňový cyklus  sestavený z písní Franze Schuberta a Roberta Schumanna na texty Heinricha Heineho, Josepha vo Eichendorffa a Johanna Wolfganga Goetha. Skladby pro Schönberg Ensemble adaptoval a upravil dirigent Reinbert de Leeuw. Sukowa s Leeuwem tímto cyklem navázali na velice úspěšné společné provedení Schönbergova „Pierrot Lunaire“.


STEPHAN MICUS - SNOW
ECM 2063

Stephan Micus: doussn’ gouni, duduk, basový duduk, maung, gongy, tibetské činely, bavorská citera, sinding, kytara, cimbál, charango, nay, hlas


KETIL BJORNSTAD - THE LIGHT
ECM 2056

Randi Stene: mezzosoprán, Lars Anders Tomter: viola, Ketil Bjornstad: klavír

S podtitulem "písně lásky a bázně" přináší album The Light stejnojmenný Bjornstadův cyklus písní na poezii Johna Donneho (1572-1631) a Čtyři norské písně, zkomponované před 30 lety na vlastní text.


THE HILLIARD ENSEMBLE - AUDIVI VOCEM    *TIP distribuce 2HP*
ECM New Series 1936

Thomas Tallis, Christopher Tye, John Sheppard
latinská církevní hudba v Anglii 16. století

Po enormním úspěchu jejich nahrávky Bachových motet se pozornost Hilliardů obrátila k anglické renesanci. Všichni tři, zde uvedení autoři, úzce spjatí s královskou kaplí, byli mistři v polyfonii. Tallis inspiroval Hilliardy již v roce 1986, kdy natočili slavné album s jeho Lamentacemi Jeremiáše a později se k němu vrátili ještě v projektu Mnemosyne s Janem Garbarkem.


LUDWIG VAN BEETHOVEN: PIANO SONATAS, Vol. VI - András Schiff
ECM New Series 1947

Sonáty op. 54 - F dur, 57 (Appasionata) - f moll, 78 (a Therese) - Fis dur, 79 - G dur, 81a (Les Adieux) - Es dur


HELENA TULVE - LIJNEN
ECM New Series 1955

NYYD Ensemble řídí Olari Elts, Arianna Savall - zpěv, Stockholm Saxophone Quartet, Silesian Strin Quartet, ad.

První ECM nahrávka talentované estonské skladatelky (*1972), jejíž zde uvedné komorní skladby mluví její vlastní velmi specifickou řečí.


FRANK MARTIN - TRIPTYCHON
ECM New Series 2015

Muriel Cantoreggi: housle, Juliane Banse: soprán,
German Radio Philharmonic Orchestra řídí Christoph Poppen 

Polyptyque - Six images de la Passion du Christ (1973) for violin and two string orchestras
Maria–Triptychon (1967/8) for soprano, violin and orchestra
(Ave Maria - Magnificat - Stabat Mater)
Passacaille (1944/1962) for orchestra

Výjimečné symfonické dílo švýcarského skladatele Franka Martina (1890-1974) se konečně dočkalo svého záznamu na CD. Je to hudba krásy a síly: Martinův ideál byly Matoušovy pašije J.S.Bacha.


EVAN PARKER & TAE - BOUSTROPHEDON
ECM1873

Evan Parker: soprán saxofon; Roscoe Mitchell: alt a soprán saxofony; Anders Svanoe: alt saxofon; John Rangecroft: klarinet; Neil Metcalfe: flétna; Corey Wilkes: trubka, křídlovka; Nils Bultmann: viola; Philipp Wachsmann: housle; Marcio Mattos: violoncello; Craig Taborn: klavír; Jaribu Shahid: kontrabas; Barry Guy: kontrabas; Tani Tabbal: bicí, perkuse; Paul Lytton: bicí, perkuse

Evan Parker založil spolu s Roscoe Mitchellem Transatlantic Art Ensemble v roce 2004. Jejich první nahrávka s Mitchellovými kompozicemi a improvizacemi je nyní následována albem Parkerovy hudby. TAE se zde pohybuje ve zvukovém území ohraničeném Gilem Evansem a Luigi Nonem.


Poloka {ESC03726} nebyla nalezena.

JON HERINGTON – PULSE AND CADENCE 
ESC 03726     718750372628

Jon Herington je kytarista, zpěvák a skladatel, který je aktivní na newyorské scéně od roku 1985. Jon koncertoval nebo nahrával například s Boz Scaggsem, Bette Midler, Phoebe Snow, Madeleine Peyroux, saxofonistou Billem Evansem, Jackem McDuffem nebo legendární skupinou Steely Dan. Album Pulse And Cadence nabízí 8 Heringtonových skladeb kombinujících blues, rock a jazz. Na natočení alba se podíleli Jim Beard (klávesy), Victor Bailey (baskytara), Peter Erskine (bicí), Arto Tuncboyacian (perkuse) a další instrumentalisté.


Poloka {ESC03722} nebyla nalezena.

STEVE KHAN – THE SUITCASE   *2CD* 
ESC 03722     718750372222

Tato úžasná nahrávka představuje kytaristu Steva Khana spolu s basistou Anthony Jacksonem a bubeníkem Dennisem Chambersem při společném vystoupení v rámci evropského turné v květnu 1994 ve Stadtgarten Clubu v Kolíně nad Rýnem. Obal Cd namaloval dlouholetý Khanův přítel malíř Jean-Michel Folon, jehož kresby tvoří obaly i všech předešlých Khanových alb.


novinky roku 2007 najdete v rubrice archiv menu Distribuce 2HP (vlevo)

© Studio Svengali, září 2018
coded by rhaken.net