Vítejte na eshopu ARTA Music cz en

1. Dokud se někdo dívá 04:54
2. Languages 03:21
3. Romantik Lyrik 03:53
4. Maratonika 04:33
5. Denně 04:54
6. Pruhy III 03:56
7. Oblaka dobra 05:20
8. B'Artagnan 04:36
9. Opýšemé inaší 04:14

Nová deska je odlišná od dosavadní tvorby Bárty s projektem Illustratosphere. Má za cíl oslovit širší publikum. Zatím výhradní textař Bárta tentokrát přizval na pomoc svou lásku Alžbětu Plívovou a také kamaráda Dana Stomieroskyho. Výsledkem spolupráce je deset nových písní.
"Album jsme si nahráli u nás ve studiu a produkovali jsme si ho sami - v zásadě já, Filip Jelínek a Mirek Chyška máme hlavní slovo. Hudbu jsme dělali všichni spolu, hlavně s Filipem Jelínkem v různých stupních kooperace. Ostatní kluci měli hudební připomínky, Mirek Chyška většinou aranžoval a Robert se podílel na harmonickém dolaďování. Střídavě jsme se hlídali - Filip koukal na formální, já na obsahovou, Mirek na zvukovou a Robert s Jirkou na řemeslnou stránku věci," řekl Bárta na adresu tvorby nového alba a zároveň odpovídá na otázku, o čem nahrávka vlastně je:
"'Maratonika' je o lásce a jiných běsech. Necháme to na posluchačích, ale jistojistě si tam každý najde to své. Na nové desce je víc sborů a elektrické basy, jak bylo zvykem, a logicky méně klavíru."

© Studio Svengali, srpen 2018
coded by rhaken.net