ARTA Records - 2HP Production - ARTA Music cz en

DEŽO URSINY (4.10.1947 - 2.5.1995)
Do tla

F10003   [8595017400322]   vydáno 5/1991   texty

Prodej MP3 dočasně pozastaven

Dežo Ursiny – zpěv, kytara
Provizorium:
Jaroslav Filip – klávesové nástroje
Vlado Kassay – basová kytara
Ľubo Stankovský – bicí, perkuse
Richard Kroczek – elektrické housle
Rudolf Březina – altový a tenorový saxofon, flétna
Juraj Bartoš j.h. – trubka
Juraj Burian j.h. – akustická kytara

Dežo Ursiny je významná postava slovenské i české hudební scény mezi jazzem a rockem, kytarista, člen významných seskupení, počínaje legendárními Beatmen / Soulmen (včetně vlastních často obměňovaných skupin Provisorium, Burčiak, Prognóza), autor mnoha zajímavých vlastních projektů vč. scénické a filmové hudby.

 

O albu se také dočteme...

Ursinyho poslouchám opakovaně a všechno. Největší bombou je však pro mne tato deska. Bez chybičky, dokonalá, báječné souznění hudby a básní Ivana Štrpky. Vždy je mi smutno, že už Dežo nenatočí další desku.
Petr Husar / říjen 2006

V skladbe Zaciatok z albumu Do tla dokazem prezit detstvo znova a znova aj ked on spieva o svojom. Roky sestedesiate. Pri pocuvani tej piesne vidim konkretny dom. Dedov dom pod Slavinom. Kamenneho leva ktoreho ma na schodoch. A "slepy starec uz asi nikdy nezide....". Mam dojem ako keby to ani nebola hudba ale jav, ktory sa obcas na svete vyskytuje.
blog.sme.sk / duben 2005

PLAYBOY: Jak se promítl první útok nemoci před pěti lety do tvé tvorby, přiměl tě udělat pauzu?
URSINY: Vůbec ne, protože hned další rok vzniklo album Do tla, a rok potom Ten istý tanec. Pokud hledáš zlom, najdeš ho spíš ve vážnějším, ale možná i humornějším postoji k životu. Jsme tu jednou a je tedy třeba využít každý okamžik.
Playboy / srpen 1996

© Studio Svengali, únor 2018
coded by rhaken.net