ARTA Records - 2HP Production - ARTA Music cz en

TELLEMARKK

DAMP172005   [8594179221752]   vyšlo 12/2017   

Prodej MP3 dočasně pozastaven 
Dorota Bárová: violoncello, hlas, melodica
Tomáš Reindl: tabla, elektronika, hlas, koncovka, perkuse
Pavel Hrubý: soprán saxofon, basklarinet, hlas

AMPLIÓN RECORDS vydává nové CD seskupení tří mimořádných muzikantů, kteří se dali dohromady pod názvem TELLEMARKK. Kapela působí na české hudební scéně již několik let a tvoří ji:
DOROTA BAROVÁ, multinstrumentalistka, zpěvačka a skladatelka známá z kapel TARA FUKI, VERTIGO a ze spolupráce s Lenkou Dusilovou, Anetou Langerovou a dalšími.
TOMÁŠ REINDL, skladatel, multiinstrumentalista, hráč na tabla a další rozličné nástroje. Na novém albu používá též elektroniku, kterou velmi citlivě spojuje a umocňuje zvuk akustických nástrojů a lidského hlasu. Shahab Tolouie, Amit Chatterjee, Slet bubeníků, Pavel Fajt, Lenka Lichtenberg, YairDalal, orchestr BERG a The Tap Tap jsou umělci se kterými také Tomáš spolupracuje.
PAVEL HRUBÝ, hráč na basklarinet, soprán, alt a tenor saxofon, skladatel a jedna z vůdčích osobností jazzové experimentální hudby. Je leader jazzové kapely LIMBO a členem mnoha významných jazzových kapel např.: Between The Lines, Phoenix Quartet, Pigeon Saxophone Quartet, NUO. V rámci labelu AMPLION ho můžete slyšet na jeho sólovém albu Between The Lines a a CD Phoenix Quartet.

CD s jednoznačným názvem TELLEMARKK vás odnese do sugestivních hudebních světů.
Jedná se o hudbu přesahovou/crossover na pomezí worldmusic, ambientu a elektroniky.

facebook


Tellemarkk live

© Studio Svengali, únor 2018
coded by rhaken.net