Vítejte na eshopu ARTA Music cz en

listopad říjen září srpen červen květen duben březen ÚNOR leden 2015 / 2014CD 


JAKOB BRO TRIO – GEFION
ECM 2381     602547091396     CD

Jakob Bro: kytary
Thomas Morgan: kontrabas 
Jon Christensen: bicí nástroje

Album Gefion je prvním ECM projektem pod vlastním jménem tohoto dánského kytaristy. Již dříve jsme jej však mohli slyšet na nahrávkách v kvintetu Tomasze Stanka (Dark Eyes) či bandu Paula Motiana (Garden of Eden). Album temnější zadumané atmosféry bylo nahráno v listopadu 2013 v legendárním studiu Rainbow v Oslu.

more info   ECM player


 CD 

SINIKKA LANGELAND – THE HALF-FINISHED HEAVEN 
ECM 2377     602537771554     CD

Sinikka Langeland: kantele, zpěv; Lars Anders Tomter: viola;
Trygve Seim: tenor saxofon; Markku Ounaskari: perkuse

Tentokrát na poezii Tomase Tranströmera připravila napůl Finka Sinikka hudební materiál pro své čtvrté album u ECM. Hra na její různá kantele (10 a 15 strunné či 39 strunnou stolní harfu) přináší do projektu spíše archaické ozvěny než stopy folklórní tradice. Její nový spoluhráč Lars Anders Tomter byl časopisem The Strad (zabývá se strunnými nástroji a hráči na ně) vyhlášen za "giganta severské violy". Saxofonista Trygve Seim a bubeník Markku Ounaskari byli členy Langelandina kvintetu již na albech "Starflowers" a "The Land That Is Not".

more info   ECM player   video


CD 

EBERHARD WEBER – ENCORE 
ECM 2439     602547120519     CD

Eberhard Weber: elektrický kontrabas, klávesové nástroje;
Ack van Rooyen: křídlovka

Encore je jakýmsi doprovodným albem k Résumé, zeširoka vychvalovanému sólo projektu vydanému v roce 2011. Eberhard Weber se nyní znova vrátil k mnoha živým nahrávkám z doby své spolupráce s Jan Garbarek Group, aby z nich "vypreparoval" svá basová sóla a přepracoval je v nové skladby s využitím své nově přidané hry na klávesové nástroje. "Stal jsem se něčím, co byste možná nazvali - skladatel Nové hudby," říká Weber, "s podmínkou, že využiji staré věci". Hostem ve studiu La Buissonne na jihu Francie mu byl v listopadu 2014 holandský veterán, křídlovkář Ack van Rooyen. Ten hrál již na starším Weberově CD projektu The Colours of Chloë a dnes přispěl svojí hrou do Weberových současných zvukových montáží jemnými barvami. Původní basová sóla pocházejí z let 1990 až 2007, z třinácti evropských měst, od Edinburghu po Sevillu.

more info   ECM player


starší novinky najdete v rubrice archiv menu Distribuce 2HP (vlevo)
© Studio Svengali, únor 2024
coded by rhaken.net