Vítejte na eshopu ARTA Music cz en

listopad říjen září srpen ČERVEN květen duben březen únor leden 2015 / 2014 2013CD 


STEPHAN MICUS / NOMAD SONGS
ECM 2409     602547143259     CD

Stephan Micus: zpěv, ndingo, genbri, kytary, suling, nay, rewab, rabab, šakuhači 

Při svých cestách po světě se Stephan Micus snaží studovat a pochopit tradiční nástroje, jejich zvuk, který produkují a kulturu, jež je přivedla k životu. On sám pak pro ně komponuje originální skladby, kombinuje nástroje, které by za normálních okolností nikdy společně slyšeny nebyly. "Nomad Songs" je jeho 21. album pro ECM. Hraje na něm na devět různých nástrojů, ale důraz klade na dva, které předtím nevyužil: Prvním je marocká loutna genbri, pokrytá velbloudí kůží, druhým je ndingo, což je lamelofon podobný kalimbě.

more info     ECM player


CD 

NILS ØKLAND BAND /  KJØLVATN
ECM 2383     602537705085     CD 

Nils Økland: Hardangerské housle, housle, viola d’amore; Rolf–Erik Nylstrøm: saxofon; Sigbjørn Apeland: harmonium; Mats Eilertsen: kontrabas; Håkon Mørch Stene: perkuse, vibrafon

Po spolupráci Nils Øklanda s rockovými muzikanty v projektu Lumen Drones přichází od tohoto norského mistra hardangerských houslí další, tentokrát jemné album. Jeho nová kapela dělá tišší, ale bohatě kreativní hudbu. Všichni hudebníci jsou dobře známy v různých kontextech. Elegantní bas Matse Eilertsen byl slyšen na nahrávkách Torda Gustavsena, Trygve Seima, Wolferta Brederodeho a Jacoba Younga. Håkon Stene je norský převážně soudobě vážnohudební perkusista. Hráč na harmonium Sigbjørn Apeland spolupracoval s Øklandem již dříve na projektu "Lysøen - Hommage à Ole Bul". Nový hudebník, saxofonista Rolf-Erik Nylstrøm hrál s Frode Haltlim v triu "Poing '. Na Kjølvatn je většina hudby z Øklandova pera, ale každý člen kapely přispívá svým jedinečným pohled na celkové uspořádání.

more info     ECM player


CD

JOHN POTTER / AMORES PASADOS
ECM New Series 2441     028948115556     CD

John Potter: zpěv; Anna Maria Friman: zpěv & Hardangerské housle; Ariel Abramovich & Jacob Heringman: loutny

John Paul Jones (Led Zeppelin), Sting a Tony Banks (klávesista z Genesis) byli požádáni, aby napsali "loutnové písně" pro tento crossoverový projekt, který se snaží o překlenutí pomyslné propasti mezi uměleckou hudbou a popem. Zatímco Jones a Banks si vybrali dobové texty ze 17. století (Thomas Campion), Stingova píseň původně psaná pro film Robin Hood je na jeho vlastní text. Na albu, které bylo natočeno ve známém sludiu Rainbow v listopadu 2014 jsou ovšem zařazeny také písně renesančních autorů (Lode de Vega, John Fletcher či téměř anonymní Picforth) a jednoho pozoruhodného pozdního romantika (A. E. Housman).

more info     ECM player  


CD

DINO SALUZZI: IMÁGENES – MUSIC FOR PIANO
ECM New Series 2379     028948115921     CD

Horacio Lavandera: klavír

Dino Saluzzi má stále čím překvapit. Kdo tušil, že tento mistr bandoneonu si píše do šuplíku skladby pro další jiné nástroje? Skladby na tomto albu vznikaly v letech 1960 - 2002. Je to hudba velké rozmanitosti, které se interpretačně skvěle chopil mladý argentinský klavírista Horacio Lavandera, specializující se na soudobé skladby (spolupracoval např. s Boulezem a Stockhausenem).

more info     ECM player

 


starší novinky najdete v rubrice archiv menu Distribuce 2HP (vlevo)
© Studio Svengali, únor 2024
coded by rhaken.net