Vítejte na eshopu ARTA Music cz en

listopad ŘÍJEN září srpen červen květen duben březen únor leden 2015 / 2014 2013Položka {ACT9592-1} nebyla nalezena. LP


MICHAEL WOLLNY – NACHTFAHRTEN
ACT 9592-1     614427959218     LP (+MP3 kód)

Cesta nocí s Michaelem Wollnym. Čtrnáct jazzových nokturn v nové triové sestavě s basistou Christianem Weberem a bubeníkem Ericem Schaeferem. Mysteriózní, magické a lyrické.

Questions In A World Of Blue   Ellen   Odile et Odette   video


Položka {ACT9810} nebyla nalezena. CD
Položka {ACT9810-1} nebyla nalezena. LP

SCOTT DU BOIS - WINTER LIGHT
ACT 9810     614427981028     CD
ACT 9810-1  614427981011     2LP (+MP3 kód)

Jednou ze zajímavých osobností newyorské jazzové scény je kytarista a skladatel Scott DuBois. V jeho mezinárodním kvartetu, se kterým vystupuje poslední dekádu, hraje německý saxofonista a basklarinetista Gebhard Ullmann, americký basista Thomas Morgan a dánský bubeník Kresten Osgood. Album Winter Light je DuBoisovým debutem u vydavatelství ACT.

Early Morning Forest   Night Tundra


Položka {ACT9103} nebyla nalezena. CD

ECHOES OF SWING - DANCING
ACT 9103     614427910325     CD

Ranný jazz byl především taneční hudbou, to je fakt na který se v současnosti zapomíná. Tak jak se objevovaly nové tance na scéně – od charlestonu a ragtimu, přes foxtrot a lindy-hop až k jivu – ovlivňovaly také jazzovou hudbu. Až swing a be bop přivedly jazz do koncertních sálů. Skupina Echoes of Swing se snaží o přenesení původního tanečního jazzu do současné doby. A na albu Dancing se jí to úspěšně daří.

Hipsters Hop   Diplomata   Premier Bal   Moonlight Serenade


3CD 


ANTHONY DE MARE / LIAISONS: RE-IMAGINING SONDHEIM
ECM New Series 2470-72     028948117802     3CD 

Steve Reich, Wynton Marsalis, Mark-Anthony Turnage, Fred Hersch, Ethan Iverson, William Bolcom, Frederic Rzewski, Nils Vigeland, Gabriel Kahane, Thomas Newman, Jake Heggie ad.

Anthony de Mare: klavír

Americký koncertní pianista Anthony de Mare vzdává fascinujícím projektem hold skladateli hudebního divadla, Stephenu Sondheimovi. De Mare přizval soudobé skladatele ze širokého spektra žánrů - od jazzu filmovou hudbu až po tu klasickou - aby znovu představil Sondheimovy písně jako skladby pro sólový klavír. K tomu de Marovi přispěli Steve Reich, Wynton Marsalis, Mark-Anthony Turnage, Fred Hersch Ethan Iverson, William Bolcom, Frederic Rzewski Nils Vigeland, Gabriel Kahane, Thomas Newman, Jake Heggie a další - celkem 36 skladatelů ze sedmi zemí. "Každý z autorů vede se Sondheimem rozhovor", říká Anthony de Mare v New York Times, "těží nejen z jeho materiálu, nýbrž i z jeho vlivu, z jeho hudebního vtipu a řemesla." Sám Sondheim na to reaguje: "Slyšet tyto skladatele, jak přebírají moji práci a berou ji vážně ... to je vzrušující."

more info     ECM player


CD

ROTHKO CHAPEL – MORTON FELDMAN / ERIK SATIE / JOHN CAGE
ECM New Series 2378     028948117963     CD

Kim Kashkashian: viola; Sarah Rothenberg: klavír, celesta; Steven Schick: perkuse; Sonja Bruzauskas: mezzo-soprán; Lauren Snouffer: soprán
Houston Chamber Choir, řídí Robert Simpson

Album Rothko Chapel řeší síť hudebních vztahů a inspirací. Uvádí jej skladba Mortona Feldmana, pojmenovaná podle mnohonáboženské kaple v texaském Houstonu, kde abstraktní obrazy, původem lotyšského, později v Americe usazeného, židovského malíře Marka Rothka visí. Feldman označil svoji hudbu za jsoucí "mezi kategoriemi, mezi časem a prostorem, mezi malbou a hudbou", a tak v této souvislosti mluví o partituře jako o svém "plátnu". Abstraktní malíři jej v tvorbě ovlivňovali nejvíce a jeho přítel Rothko byl mezi nimi prominentní. Feldmanovi dodávala tvůrčí prostor také práce Johna Cage. Jak sám říká: "Hlavní Cageův vliv bylo rozsvícené zelené světlo. Bylo to povolení, svoboda. Mohl jsem dělat to, co jsem chtěl"...

more info     ECM player


CD 

GIYA KANCHELI: CHIAROSCURO
ECM New Series 2442     028948117840     CD 

Gidon Kremer: housle
Patricia Kopatchinskaja: housle
Kremerata Baltica

Dvanácté album pro ECM New Series tohoto velkého gruzínského skladatele obsahuje premiérové nahrávky dvou Kancheliho děl: Chiaroscuro (šerosvit) pro housle a komorní orchestr a Twilight (soumrak) pro dvoje housle a komorní orchestr. Gidon Kremer a Kremerata Baltica mají za sebou dlouhou a úzkou spolupráci s Giyou Kanchelim. Twilight je dojemnou meditací o smrtelnosti, psanou v době, kdy se Kancheli zotavuje z nemoci a v listech a ve větvích topolů před svým oknem vidí metaforu pro změny a transformace. Chiaroscuro si půjčuje svůj název z malířské techniky renesančních a barokních malířů, jejichž snaha o dramatické kontrasty světla a stínu zcela přímo odpovídá strohé dynamice skladatelova komponování, energicky zpracovanému souborem Kremerata Baltica. Album natočené v litevském Vilniusu v prosinci 2014 a produkované Manfredem Eicherem je důležitým doplňkem Kancheliho katalogu na labelu ECM. CD vychází u příležitosti 80. výročí skladatelova narození.

more info     ECM player    


CD

HEINZ HOLLIGER: MACHAUT-TRANSKRIPTIONEN
ECM New Series 2224     028947651215     CD

Muriel Cantoreggi: viola; Geneviève Strosser: viola; Jürg Dähler; viola

The Hilliard Ensemble
David James: kontratenor; Rogers Covey-Crump: tenor; Steven Harrold: tenor; Gordon Jones: baryton

Kompozice Machaut-Transkriptionen, švýcarského skladatele Heinze Holligera se skládá z cyklu skladeb napsaných během deseti let od roku 2001. Je nápaditým zkoumáním práce velkého francouzského skladatele-básníka 14. století, Guillauma de Machaut, zaznamenaným pro čtyři hlasy a tři violy. Nahrávka, pořízená v roce 2010 v Curychu, zachycuje mj. vokální skupinu The Hilliard Ensemble na vrcholu svých tvůrčích sil. (Jejich vlastní afinita k Machautovi dokumentuje i hilliardovské album jeho motet, ECM New Series 1823).

more info     ECM player  


CD

KOMITAS / THE GURDJIEFF FOLK INSTRUMENTS ENSEMBLE 
ECM 2451     602547322463     CD 

Emmanuel Hovhannisyan: duduk; Avag Margaryan: blul; Armen Ayvazyan: kamancha; Aram Nikoghosyan: oud; Meri Vardanyan: kanon; Vladimir Papikyan: santur; Davit Avagyan: tar, saz; Mesrop Khalatyan: dap; Norayr Gapoyan: duduk; Eduard Harutyunyan: perkuse
Levon Eskenian: umělecký vedoucí

Arménský Gurdjieffův soubor lidových nástrojů založil Levon Eskenian s cílem hrát Gurdjieffovu klavírní hudbu v "etnograficky autentickém" aranžmá Thomase de Hartmanna. Debutové ECM album souboru "Hudba G.I. Gurdjieffa" bylo široce oceňované a vyhrálo cenu Edison jako Album roku 2012. Nyní Eskenian a jeho hudebníci obrátili svou pozornost k hudbě Komitase Vardapeta (1869-1935). Tento skladatel, etnomuzikolog, aranžér, zpěvák a také kněz, je brán za zakladatele soudobé hudby v Arménii. V své práci sběratele zkoumal spojení, která jedinečným způsobem vážou dohromady arménskou duchovní a světskou hudbu.

more info     ECM player  


CD

THOMAS STRØNEN / TIME IS A BLIND GUIDE 
ECM 2467     602547541154     CD 

Thomas Strønen: bicí a perkuse; Kit Downes: klavír; Håkon Aase: housle; Ole Morten Vågan: kontrabas; Lucy Railton: violoncello; Siv Øyunn Kjenstad: perkuse; Steinar Mossige: perkuse

Time Is A Blind Guide je jak název alba Thomase Strønena, tak jméno jeho nového norsko-britského souboru. Na rozdíl od kapely FOOD a jejích elektronických zvukových krajin, TIABG je vesměs akustická skupina, která hraje to, co její bubeník-leader-skladatel nazývá "melodická hudba".

more info     

 


starší novinky najdete v rubrice archiv menu Distribuce 2HP (vlevo)
© Studio Svengali, únor 2024
coded by rhaken.net