Setřídit podle: Název titulu | Jméno autora | datum zahájení prodeje
Berlínský bubeník Eric Schaeffer vzdává se svým kvartetem hold Richardu Wagnerovi neotřelým způsobem. Stylový mix new wave, ambientu a dubu v kombinaci s moderním jazzem nabízí inovativní pohled na tvorbu německého romantického velikána.
Eric Schaefer: bicí, elektronika, Tom Arthurs: trubka, křídlovka, Volker Meitz: Fender piano, varhany, syntetizer, John Eckhardt: baskytara
Po úspěšném triovém albu s adaptací Verdiho Otella, nabízí basista Dieter Ilg se svým triem nové album, pro něž si vybral Wagnerovu operu Parsifal.
Dieter Ilg: kontrabas, Rainer Bohm: piano, Patrice Heral: bicí
Nefalšované blues natočené v letech 1963 – 65. Na festivalových vystoupeních mohou posluchači slyšet bluesové legendy Memphis Slima, Willie Dixona, Muddy Waterse, Sonny Boy Williamsona, Otise Spanna, Johna Lee Hookera, Buddy Guye a mnoho dalších.
Švédský trombonista a zpěvák Nils Landgren věnoval toto album památce svého přítele a kolegy Esbjörna Svenssona. Na albu hraje několik vynikajících hostů jako francouzský akordeonista Richard Galliano, brazilec Joao Bosco nebo američané Joe Sample a Steve Gadd. Vedle původních kompozic hraje Landgren i známé standardy Moonshadow nebo Moon River. Ve sběratelské edici vychází CD rozšířeno o DVD se záznamem vystoupení Landgrenova kvartetu v Jazz Club Fasching ve Stockholmu.
Nils Landgren: zpěv, trombon, Michael Wolny: piano, Lars Danielsson: kontrabas, Rasmus Kihlberg: bicí,
zvlášní hosté na CD: Joe Sample: piano, Joao Bosco: zpěv, kytara, Richard Galliano:akordeon, Steve Gadd:bicí, Caecilia Norby: zpěv, Johan Norberg: kytara, NDR big band
Simcock, Garland a Sirkis využívají všechny možnosti tohoto nezvyklého instrumentálního seskupení. Silné melodie, etnické rytmické prvky z celého světa vytvářejí barvitou hudbu tria, které patří k tomu nejzajímavějšímu na současné britské jazzové scéně.
Tim Garland: soprán a tenor saxofony, basklarinet, Gwilym Simcock: piano, melodika, Asaf Sirkis: bicí, perkuse
Album Vagabond představuje Ulfa Wakeniuse jako všestranného kytaristu. Od francouzských názvuků (Bretagne) přes severskou náladu v Psalmen až k hudbě amerických indiánů (Witch-Tai-To) nebo dálného východu (Song for Japan) proplouvá nové album Vagabond , na kterém hrají spolu s Wakeniem basista Lars Danielsson a akordeonista Vincent Peirani. Ve Stingově Message In A Bottle pohostinsky účinkují zpěvačka Youn Sun Nah a kytarista Nguyen Le.
Ulf Wakenius: kytara, oud, zpěv, Vincent Peirani: akordeon, zpěv, Lars Danielsson: kontrabas, violoncello, Eric Wakenius: kytara, Michael Dahlvid: darbuka, cajon, Youn Sun Nah: zpěv, Nguyen Le: kytara
Zpěvačka Viktoria Tolstoy vzdává na svém nejnovějším albu hold pianistovi Herbiemu Hancockovi. Vybrala 12 skladeb, které jsou průřezem Hancockovi tvorby. Střídají se tu skladby z funkového období s jeho kompozicemi jazzové klasiky .
Viktoria Tolstoy: zpěv, Jacob Karlzon: piano, klávesy, Krister Jonsson: kytara, Mattias Svensson: baskytara, Rasmus Kihlberg: bicí, Nils Landgren: trombon, zpěv, Magnus Lindgren: saxofony
Bohuslän Big Band vedený trombonistou a zpěvákem Nilsem Landgrenem patří ke špičkovým evropským big bandům. Není proto žádným překvapením, že s ním spolupracují např. Maria Schneider, Bob Mintzer, Kenny Wheeler nebo Avishai Cohen. Na novém albu nahrál Bohuslän Big Band skladby Cole Portera v úpravách anglického aranžéra Colina Townse.
Bohuslan Big Band, Nils Landgren: trombon, zpěv, Colin Towns: aranžér, dirigent