Vítejte na eshopu ARTA Music cz en

TELLEMARKK

DAMP172005   [8594179221752]   vyšlo 12/2017   

play all Tellemarkk - Barová, Reindl, Hrubý 45
1.
Kovárna 6:40
2.
Lulu 6:22
3.
Meditace s kouzelným prstenem 4:04
4.
Píseň beze slov 4:32
5.
Tablascape 3:46
6.
Párový tanec Šivy a Šakti 7:15
7.
Zahorelo 7:24
8.
Nagual 4:52
 
Dorota Bárová: violoncello, hlas, melodica
Tomáš Reindl: tabla, elektronika, hlas, koncovka, perkuse
Pavel Hrubý: soprán saxofon, basklarinet, hlas

AMPLIÓN RECORDS vydává nové CD seskupení tří mimořádných muzikantů, kteří se dali dohromady pod názvem TELLEMARKK. Kapela působí na české hudební scéně již několik let a tvoří ji:
DOROTA BAROVÁ, multinstrumentalistka, zpěvačka a skladatelka známá z kapel TARA FUKI, VERTIGO a ze spolupráce s Lenkou Dusilovou, Anetou Langerovou a dalšími.
TOMÁŠ REINDL, skladatel, multiinstrumentalista, hráč na tabla a další rozličné nástroje. Na novém albu používá též elektroniku, kterou velmi citlivě spojuje a umocňuje zvuk akustických nástrojů a lidského hlasu. Shahab Tolouie, Amit Chatterjee, Slet bubeníků, Pavel Fajt, Lenka Lichtenberg, YairDalal, orchestr BERG a The Tap Tap jsou umělci se kterými také Tomáš spolupracuje.
PAVEL HRUBÝ, hráč na basklarinet, soprán, alt a tenor saxofon, skladatel a jedna z vůdčích osobností jazzové experimentální hudby. Je leader jazzové kapely LIMBO a členem mnoha významných jazzových kapel např.: Between The Lines, Phoenix Quartet, Pigeon Saxophone Quartet, NUO. V rámci labelu AMPLION ho můžete slyšet na jeho sólovém albu Between The Lines a a CD Phoenix Quartet.

CD s jednoznačným názvem TELLEMARKK vás odnese do sugestivních hudebních světů.
Jedná se o hudbu přesahovou/crossover na pomezí worldmusic, ambientu a elektroniky.

facebook


Tellemarkk live

© Studio Svengali, červenec 2024
coded by rhaken.net