Vítejte na eshopu ARTA Music cz en
Book of Velocities
399 Kč  CD
602517327658
Jon Balke
Book of Velocities
Jon Balke: klavír
 
Norský pianista Jon Balke představuje na svém vůbec první sólovém disku pozoruhodnou knihu devatenáct krátkých skladeb, seřazených do čtyř kapitol a epilogu. Jde o autorskou hudbu a improvizace zkoumající množství nápadů, hráčských technik, rytmů, textur a zvukových barev. Žádnému jinému klavírnímu sóloalbu podobná nahrávka vznikla pod rukama vždy „provokujícího“ zakladatele Magnetic North Orchestra a Batagrafu.
Violin and Orchestra
399 Kč  CD
028947649298
více informací
Morton Feldman
Violin and Orchestra

Violin and Orchestra (1979)

Carolin Widmann: housle
Frankfurt Radio Symphony Orchestra řídí Emilio Pomàrico

Lontano
399 Kč  CD
Tomasz Stanko Quartet
Lontano
Tomasz Stanko: trubka; Marcin Wasilewski: klavír; Slawomir Kurkiewicz: kontrabas; Michal Miskiewicz: bicí
 
Třetí album úspěšného polského kvarteta plné nádherných balad umocněných nezaměnitelným zvukem Stankovy trubky. Tomasz Stanko je jedním z mála evropských umělců, který uspěl se svým osobitým jazzem v Americe.
Horizons Touched – The Music of ECM
2999 Kč  kniha
9781862078802
Lakes & Griffiths
Horizons Touched – The Music of ECM
Kniha (450 str., formát A4, pevná vazba, kartonový přebal) obsahuje:
- rozhovory s ECM producentem Manfredem Eicherem
- dvacet samostatných esejů o všech aspektech ECM od mezinárodně uznávaných hudebních kritiků a novinářů
- přes sto článků od skladatelů, hudebníků, zvukových mistrů a dalších zajímavých osobností kolem ECM
- kompletní diskografii ECM včetně spřátelených labelů JAPO, WATT, XtraWATT, JCOA, CARMO a vinylových LP desek dosud na CD nevydaných – jde celkem o více než 1000 položek
Being There
399 Kč  CD
602517235175
Tord Gustavsen Trio
Being There
Tord Gustavsen: klavír, Harald Johnsen: kontrabas, Jarle Vespestad: bicí nástroje
 
Třetí album a třetí část trilogie, začínající komerčně úspěšnými Changing Places a The Ground. Being There zdá se však býti ještě lepším… Tord Gustavsen (narozen 1970 v Oslo) začínal jako pianista ve venkovských kostelech (!), tři roky strávil na slavné konzervatoři v Trondheimu, v duu nahrával se zpěvačkami Siri Gjaere a Silje Nergaard. Jarle Vespestad mj. tvoří čtvrtinu improvizační kapely Supersilent (známé z labelu Rune Grammofon). Basista Harald Johnsen se na této desce představuje také jako skladatel.
Time Line
Není k dispozici
399 Kč CD
Ralph Towner
Time Line

Ralph Towner – akustická kytara a 12strunná kytara

První Townerova nahrávka u ECM po šesti letech. Ralph Towner je skutečně ojedinělým kytaristou; jako on totiž nehraje na světě nikdo. A sólové album je pro Townera nejúspěšnějším výsledkem práce (jeho Diary se prodalo přes 100.000 kusů !) ve všech jeho formacích > dua (s Johnem Abercrombiem, Gary Peacockem, Gary Burtonem), seskupení pod jeho vedením (včetně oblíbené Solstice s Janem Garbarekem, Eberhardem Weberem a Jonem Christensenem) či kapela Oregon. Time Line bylo nahráno v nádherném akustickém prostředí alpského kláštera St Gerold, kde vznikla již řada výborných snímků. Pro ECM natáčí Towner od roku 1972.

The Iron Stone
399 Kč  CD
602498764411
Robin Williamson
The Iron Stone
Robin Williamson: zpěv, keltská harfa, čínská flétna, píšťala, buben; Mat Maneri: viola, hardangerské housle; Barre Phillips: kontrabas; Ale Möller: mandola, akordeon, klarina, šalmaj, flétny a píšťaly, brumle

Třetí CD skotského zpívajícího básníka a multiinstrumentalisty zaujme nejen Williamsonovy letité příznivce, ale také mladé posluchače, zajímající se o dnes populární tzv. freak folk či psychedelic folk, příznivce world music a crossoveru, hledače nových souvislostí a možností v improvizaci, nebo literární entuziasty a čtenáře poezie.
String Quartets
399 Kč  CD
Bartók, Hindemith
String Quartets

Zehetmair Quartett – Thomas Zehetmair: housle, Kuba Jakowicz: housle, Ruth Killius: viola, Ursula Smith: violoncello

< předchozí
1 2 3 4 5 6 7 8 910
11..137 následující >
© Studio Svengali, květen 2022
coded by rhaken.net