Vítejte na eshopu ARTA Music cz en
Vaghissimo ritratto
399 Kč  CD
Gianluigi Trovesi
Vaghissimo ritratto
Gianluigi Trovesi: altový klarinet, Umberto Petrin: klavír, Fulvio Maras: perkuse, elektronika
 
Nový projekt komorní improvizace vedený známým italským hráčem na plátkové dechové nástroje Gianluigi Trovesim, který tentokrát zpracovává témata velmi různých písňových autorů, od Monteverdiho přes Josquina Desprez, legendárního Alfreda Piattiho až po belgického chansoniéra Jacquea Brela. Poetický klavírista Umberto Petrin na ECM debutuje. Oba svoji jemnou barevnou hrou doprovází Fulvio Maras. Vaghissimo ritratto znamená mj. cosi jako „krásný obrázek“, ale také „neurčitý dojem“.
Long Story (A)
399 Kč  CD
A nat Fort
Long Story (A)
Anat Fort: klavír, Perry Robinson: klarinet, okarína, Ed Schuller: kontrabas, Paul Motian: bicí nástroje
 
„Dlouhý příběh“ jaký avizuje svým ECM debutem tato v Izraeli narozená klavíristka, skladatelka a improvizátorka je plný epizod. Hudebními partnery jí jsou ostřílení originální hudebníci na poli moderního jazzu, kteří hrají její kompozice s respektem a fantazií. Její melodické skladby s příchutí Středního Východu jsou ideální odrazovou plochou pro klarinet Perryho Robinsona, který se u ECM objevuje rovněž poprvé.
Raccolto
649 Kč  2CD
Stefano Battaglia
Raccolto
Stefano Battaglia: klavír; Dominique Pifarély: housle; Giovanni Maier: kontrabas; Michele Rabbia: bicí nástroje
 
Debutové ECM album známého italského pianisty Stefana Battaglii dobře zapadá do linie jazzových talentů z této země, a podobně jako Enrico Rava či Gianluigi Trovesi jistě osloví širokou posluchačskou obec. Na tomto dvojalbu se Battaglia představuje se dvěma hudebně rozdílnými trii. Francouzského houslistu Dominiqua Pifarélyho není třeba příliš představovat, snad jen zopakovat, že kromě projektů ECM (s Louisem Sclavisem či Francoisem Couturierem) hrál např. Mike Westbrookem, Joachimem Kühnem nebo Vienna Art Orchestra. S Battagliou spolupracuje již od roku 1993 a v r. 1999 spoluzaložili trio s Michelem Rabbiou. Tento bubeník z Turína (1965) je známý především na italské jazzové scéně, kde účinkuje s Enricem Ravou, Paolem Frescu, Giannim Cosciou a dalšími. Basista Giovanni Maier (také 1965) má, zdá se, poněkud širší hráčský rozptyl: od Tonyho Scotta k Cecilu Taylorovi, od Richarda Galliana k Hanu Benninkovi a od Yvese Roberta k Butchi Morrisovi.
Stoa
399 Kč  CD
Nik Bärtsch´s Ronin
Stoa
Nik Bärtsch – piano, elektrické piano, Kaspar Rast – bicí nástroje, Björn Meyer – basa, Andi Pupato – perkuse, Sha – basklarinet a kontrabasklarinet

ECM debut mladé švýcarské kapely, kterou vede pianista / skladatel Nik Bärtsch je jedním z nejzajímavějších objevů posledních let. Hudba, kterou sám kapelník nazývá Zen-funk je inteligentní směsí pulsujících groove a improvizací a často bývá různými kritiky srovnávána s tvorbou Steve Reicha, ale také Jamese Browna, s trance či ambientem, s asijskou hudbou a dalšími. Ronin je úspěšnou klubovou kapelou a vydání jejího alba Stoa bude mít jistě velký prodejní úspěch.
Changing Places
399 Kč  CD
044001639722
Tord Gustavsen Trio
Changing Places
Tord Gustavsen: piano; Harald Johnsen: kontrabas; Jarle Vespestad: bicí 
Ground (The)
399 Kč  CD
Tord Gustavsen Trio
Ground (The)
Tord Gustavsen: piano, Harald Johnsen: kontrabas, Jarle Vespestad: bicí
Diverted Travels
399 Kč  CD
Jon Balke & Magnetic North Orchestra
Diverted Travels

Per Jørgensen: trubka, zpěv, Fredrik Lundin: basová flétna, saxofony, Bjarte Eike & Peter Spissky: housle, Thomas Pitt: basové housle, Jan Balke: klavír a syntezátory, Helge Andreas Norbakken & Ingar Zach: percussion

Přesně před 30ti lety debutoval Jon Balke - tehdy jako 19tiletý pianista v kapele Arilda Andersena - u ECM. Je zakladatelem skupin Masqualero, Oslo 13 a Magnetic North (později ještě s přívlastkem Orchestra). Jeho kompoziční a aranžérská práce bývá často uváděna v souvislosti se jmény jako Duke Ellington a Gil Evans. Nicméně v dnešní Evropě není ansámbl, který by hrál hudbu jako současný MNO. Z minulého projektu Kyanos zbyl v aktuálním oktetu pouze trumpetista / zpěvák Per Jørgensen. V době, kdy hudební severskou scénu téměř zcela ovládli projekty s ambientními zvuky, elektronikou a DJs, Balke zvolil přesně opačnou cestu: jde o výhradně akustické album plné hráčské virtuozity, místy až neuvěřitelného hudebního nasazení a beze zbytku zaplněného dynamického spektra.

Pictures Of Me
399 Kč  CD
Viktoria Tolstoy
Pictures Of Me
Viktoria Tolstoy: zpěv, Jacob Karlzon: piano, klávesy, Hans Andersson: kontrabas, Peter Danemo: bicí, perkuse, Xavier Desandre Navarre: perkuse, Tore Brunborg: saxofon, flétna, Lars Danielsson: violoncello
< předchozí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
11..137 následující >
© Studio Svengali, květen 2022
coded by rhaken.net