Vítejte na eshopu ARTA Music cz en

Setřídit podle: Název titulu | Jméno autora | datum zahájení prodeje

Passing Images
399 Kč  CD
Frode Haltli
Passing Images
Frode Haltli: akordeon, Arve Henriksen: trubka, Garth Knox: viola, Maja Solveig Kjelstrup Ratkje: hlas
 
Frode Haltli je dnes již dobře znám nejen jako výjimečný sólista na akordeon v oblasti soudobé hudby, ale zároveň jako excelentní improvizátor a znalec folklóru. Jeho druhá nahrávka u ECM představuje všechny tyto jeho hudební aspekty dohromady. S podporou svých spoluhráčů, skotsko-irského violisty Garth Knoxe (bývalého člena Arditti Quartet) a dvou Norů – skladatelky a zpěvačky Mají Ratkje a trumpetisty Arve Henriksena, nabízí Haltli radikálně nový pohled na hudbu tradičního původu.
Viola In My Life (The)
399 Kč  CD
028947657774
Morton Feldman
Viola In My Life (The)

Marek Konstantynowicz:viola, Cikada Ensemble, Norwegian Radio Orchestra, Christian Eggen: conductor

Her First Dance
399 Kč  CD
Misha Alperin
Her First Dance

Misha Alperin: klavír, Arkady Shilkloper: lesní roh, křídlovka, Anja Lechner: violoncello

Elegy of the Uprooting
649 Kč  2CD
Eleni Karaindrou
Elegy of the Uprooting

Camerata Orchestra, Sbor hellénského rozhlasu a televize, Maria Farantouri: zpěv, Vangelis Christopoulos: hoboj, Eleni Karaindrou: klavír, ad.

Tato výjimečná koncertní nahrávka je efektivním sumářem scénické a filmové hudby Eleni Karaindrou. Záznam byl pořízen v Athénách v roce 2005 během tří vyprodaných představení, která umělecky i hudebně řídil sám producent ECM Records, Manfred Eicher. Výpravný buklet 2CD obsahuje také kompletní diskografii umělkyně, která pro ECM natáčí od roku 1991.

Sangam
399 Kč  CD
044003812222
Trygve Seim
Sangam

Trygve Seim: tenorový a sopránový saxofon; Håvard Lund: klarinet, basklarinet; Nils Jansen: bassaxofon, kontrabasový klarinet; Arve Henriksen: trubka; Tone Reichelt: lesní roh; Lars Andreas Haug: tuba; Frode Haltli: akordeon; Morten Hannisdal: violoncello; Per Oddvar Johansen: bicí nástroje; Øyvind Brække: trombón; Helge Sunde: trombón; String Ensemble diriguje Christian Eggen

„Zvuk ECM“, říká Trygve Seim, „je moje estetika a ECM produkce mne velmi ovlivnila. Třiatřiceti letý saxofonista, debutující v roce 2001 albem Different Rivers (ECM 1744), je dnes ústřední postavou „druhé generace“ norských hudebníků. Seimovi bylo 13, když slyšel Garbarkovo Eventyr a to jej ihned inspirovalo ke hře na saxofon. Tenorový i zahnutý sopránový. Také typický „norský“ nářek je součástí jeho saxofonového zvuku. Pro zvuk jeho současné kapely je charakteristický dechový ansámbl s Gil Evansovými ozvěnami. Seim se však také velmi inspiroval hudbou Dálného východu, obzvláště tradicí hry na flétnu v Indii a Japonsku. Své otisky na něm zanechala i studia buddhismu a tak např. dýchání během hry je mu jakousi meditací. Titulní název alba Sangam (v sanskrtu) znamená cosi jako táhnutí za jeden provaz.

Free And Equal
399 Kč  CD
044001706523
John Surman
Free And Equal

John Surman – soprán saxofon, baryton saxofon, basklarinet; Jack DeJohnette – bicí,  piano; London Brass: Andrew Crowley, Paul Archibald, John Barclay – trubky, Anne McAneney – trubka, křídlovka, Richard Bissill – lesní roh, Dan Jenkins, Richard Edwards – trombony, David Purser – trombon, baryton, David Stewart – bas trombon, Owen Slade – tuba

Abaton
570 Kč  2CD
601215762822
Sylvie Courvoisier
Abaton

Sylvie Courvoisier: piano, Mark Feldman: housle, Erik Friedlander: violoncello

Thomas Demenga
219 Kč  CD
028944990423
Bach, Zimmermann
Thomas Demenga

Thomas Demenga: violoncello, Thomas Zehetmair: housle, Christoph Schiller: viola

Johann Sebastian Bach: Suita d moll, č.2 pro violoncello
Bernd Alois Zimmermann: Sonáta pro housle, Sonáta pro violu, Sonáta pro violoncello

< předchozí1..10
11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
21..29 následující >

© Studio Svengali, říjen 2020
coded by rhaken.net