Vítejte na eshopu ARTA Music cz en

PROSINEC LISTOPAD ŘÍJEN ZÁŘÍ SRPEN ČERVENEC ČERVEN KVĚTEN DUBEN BŘEZEN ÚNOR LEDEN 2014 / 2013CD


JØKLEBA – OUTLAND
ECM 2413     602537977734     CD

Per Jørgensen: trubka, zpěv, kalimba, flétna
Jon Balke: elektronika, klavír
Audun Kleive: elektronika, bicí, perkuse

more info   ECM player


CD

LUMEN DRONES
ECM 2434     602547006882     CD

Nils Økland: housle (všeho druhu)
Per Steinar Lie: kytara
Ørjan Haaland: bicí nástroje

more info   ECM player


CD

KETIL BJØRNSTAD: A PASSION FOR JOHN DONNE
ECM 2394     602537959853     CD

Håkon Kornstad: tenor saxofon, flétna, zpěv
Ketil Bjørnstad: klavír
Birger Mistereggen: perkuse
Oslo Chamber Choir řídí Håkon Daniel Nystedt

more info   ECM player


CD

MARCIN WASILEWSKI TRIO – SPARK OF LIFE
ECM 2400     602537929573     CD

Marcin Wasilewski: klavír
Slawomir Kurkiewicz: kontrabas
Michal Miskiewicz: bicí nástroje
&  Joakim Milder: tenor saxofon

V pořadí čtvrté ECM album tria Marcina Wasilewského tentokrát představuje speciálního hosta – lyrického švédského saxofonistu Joakima Mildera, kterého poznali tito tři Poláci skrze vystoupení s projektem Litania Tomasze Stanka. Kromě jiného hudebníky stmeluje jejich láska k hudbě Krzyzstofa Komedy, která je na CD zastoupena skladbou "Sleep Safe and Warm" - tématem napsaným pro Polanského film Rosemary'má děťátko. Jako obvykle, Wasilewski s kapelou vyvažuje původní materiál – silně melodické Marcinovy skladby (včetně dvou variací na překrásnou titulní "píseň") – s odvážným rozsahem cover verzí. Od Herbie Hancocka, přes Police k Slawomiru Kurkiewiczovi. Nahrávka je pro trio letos již druhou ECM příležitostí - první prezentací byla spolupráce s Jacobem Youngem na jeho albu Forever Young. "Spark of Life" bylo nahráno v bedlivé produkci Manfreda Eichera letos v březnu ve švýcarském Luganu.

more info   ECM player   video


CD

DAVID VIRELLES – MBÓKÒ 
ECM 2386     602537829668     CD

David Virelles: klavír
Thomas Morgan: kontrabas
Robert Hurst: kontrabas
Marcus Gilmore: bicí nástroje
Román Diaz: biankoméko, zpěv

Se svým projektem "Mbókò" přinesl pianista/skladatel David Virelles – žijící v New Yorku, ale narozený na Kubě – folklórní afrokubánské náboženské rituály a se zachováním jejich tajemství a významu je transformoval do hudby 21. století. Album nesoucí podtitul "Sacred Music for Piano, Two Basses, Drum Set and Biankoméko Abakuá" naznačuje jak rituální záměr 10 přednesených skladeb tak jejich zvuk; s klavírem coby hlavním hlasem vedle duálního basového dronu a polyrytmických perkusí tradiční bicí soupravy a sady čtyř bubnů biankoméko. Virelles se napojil na hudební impuls, který je současně starobylý i moderní, komunální i osobní, meditativní a přitom pulsující. Mbókò kouzlí...

more info   ECM player  


CD

THE HILLIARD ENSEMBLE – TRANSEAMUS
English Carols and Motets
ECM New Series 2408     028948111060     CD

David James: kontratenor
Rogers Covey-Crump: tenor
Steven Harrold: tenor
Gordon Jones: baryton

Již více než 20 alb nazpívali Hilliardi pro ECM od poloviny osmdesátých let. Svoji diskografii teď, před odchodem na zasloužený odpočinek, završují svojí finální nahrávkou. "Transeamus" je kolekcí polyfonních – dvou, tří a čtyřhlasých – skladeb z Anglie 15. století. Jedno z prvních ECM alb tohoto výjimečného britského vokálního ansámblu obsahovalo hudbu dvora Jindřicha VIII. a Transeamus zakončuje jejich putování hudební historií opět na počátku tohoto kruhu. Na CD je mnoho, samotnými zpěváky oblíbených, avšak dříve nenahraných kousků, které se pravidelně objevovaly na jejich koncertních programech. Některé jsou od Johna Plummera, Waltera Lambeho a Williama Cornyshe, nicméně většina jich je od neznámých autorů.

more info   ECM player  


CD

KATE MOORE – DANCES AND CANONS
ECM New Series 2344     028948109630     CD

Saskia Lankhoorn: klavír

Album "Dances and Canons" je debutová ECM nahrávka jak pro skladatelku Kate Mooreovou tak klavíristku Saskii Langhoornovou. Mooreová se narodila v Anglii (1979), žije v Holandsku (kde také u Louis Andriessena studovala), nicméně vyrůstala v Austrálii, která v ní zanechala největší inspirační stopy. V holandské pianistce Lankhoornové (narodila se rovněž v roce 1979) našla Mooreová oddanou a vynalézavou interpretku, s níž spolupracuje pravidelně od roku 2003. Vedle skladeb pro sólový klavír obsahuje program nahrávky také skladby pro dva, čtyři a více klavírů.

more info   ECM player   video


CD

KONSTANTIA GOURZI – MUSIC FOR PIANO AND STRING QUARTET
ECM New Series 2309     028948109883     CD

Lorenda Ramou: klavír

Ensemble Coriolis
Heather Cottrell: housle, Susanna Pietsch: housle, Klaus-Peter Werani: viola, Hanno Simons: violoncello 

V Athénách narozená, v Mnichově dnes žijící skladatelka Konstantia Gourzi na labelu ECM New Series rovněž debutuje. Vedle ranější výjimky „noch fürcht’ ich” z roku 1993, všechna další zde nahraná hudba je současného data. Zahrnuje množství klavírních miniatur, skladbiček věnovaných Lachenmannovi, Kurtágovi, Raueovi, Abbadovi, Barenboimovi a Rexrothovi, dva smyčcové kvartety a kompozice pro smyčcový kvartet a klavír. Album bylo nahráno v mnichovském Himmelfahrtskirche.

more info   ECM player  


starší novinky najdete v rubrice archiv menu Distribuce 2HP (vlevo)
© Studio Svengali, srpen 2020
coded by rhaken.net