Vítejte na eshopu ARTA Music cz en

prosinec listopad říjen ZÁŘÍ srpen červenec červen květen duben březen únor leden 2016 / 2015 Položka {ACT9823-1} nebyla nalezena. LP 


RANTALA, DANIELSSON, ERSKINE - HOW LONG IS NOW? 
ACT 9823-1     614427982315     LP + mp3 

Nové triové albu finského pianisty Iiro Rantaly s bubeníkem Peterem Erskinem a kontrabasistou Larsem Danielssonem se snaží vyhnout základnímu konceptu pianového tria. Nabízí  jednoduché, přesto ale zajímavé melodie nejen z pera Iira Rantaly, ale také od Kennyho Barrona, Jimiho Hendrixe, Larse Danielssona, Petera Erskina nebo Johanna Sebastiana Bacha. 


Položka {ACT9825} nebyla nalezena. CD

MICHAEL WOLLNY & VINCENT PEIRANI - TANDEM  
ACT 9825     614427982520     CD

Německý pianista Michael Wollny a francouzský akordeonista Vincent Peirani se poprvé setkali na podiu během koncertu ke 20.výročí vydavatelství ACT v Paříži v roce 2012. Oba patří mezi výrazné evropské osobnosti nejmladší generace. Jejich společná hra srší nápady jak ve vlastních skladbách, tak v kompozicích Bjȍrk, Samuela Barbera nebo Garyho Peacocka.


Položka {ACT9837} nebyla nalezena. CD

EMILE PARISIEN - SFUMATO                        
ACT 9837     
614427983725     CD

Francouzská jazzová scéna má vitalitu a originalitu, která vrývá nepřehlédnutelnou stopu do současného moderního evropského jazzu. Výraznou osobností je saxofonista Emile Parisien, který se svojí skupinou rozšířenou o legendárního pianistu Joachima Kühna vydává nové album Sfumato. Hosty na albu jsou basklarinetista Michel Portal a akordeonista Vincent Peirani.


Položka {ACT9834} nebyla nalezena. CD

GREGORY PRIVAT - FAMILY TREE                    
ACT 9834 
    614427983428     CD

Od počátku se v jazzu propojovalo mnoho různých hudebních vlivů. Od 20. let minulého století to byla také hudba karibských ostrovů. Gregory Privat, rodák z Martiniku žijící v Paříži, se také snaží o propojení jazzu a hudby z ostrova, odkud pochází. Jeho první album vydané u vydavatelství ACT se jmenuje Family Tree.


CD

ARVO PÄRT – THE DEER'S CRY
ECM New Series 2466     028948124497     CD

Vox Clamantis, řídí Jaan-Eik Tulve 

Mari Poll: housle; Johanna Vahermägi: viola; Heikko Remmel, Taavo Remmel: kontrabasy; Robert Staak: loutna; Toomas Vavilov: klarinet; Susanne Doll: varhany

Druhé album u ECM New Series, v plné šíři představující estonský vokální soubor Vox Clamantis, je věnováno kompozicím jejich velkého krajana Arvo Pärta. Album s názvem "The Deer's Cry" - podle stejnojmenné první skladby pro a cappella smíšený sbor - je také nejnovějším v proslulé řadě prezentací Pärtových děl u ECM New Series. Zřídka nahraný materiál tvoří téměř polovinu tohoto CD, včetně tří skladeb s instrumentálním doprovodem: Von Angesicht zu Angesicht, Sei gelobt, du Baum a Veni Creator.

další info   


CD 

HAMASYAN, HENRIKSEN, AARSET, BANG – ATMOSPHÈRES 
ECM 2414/15     602547142696     2CD

Tigran Hamasyan: klavír; Arve Henriksen: trubka; Eivind Aarset: kytara; Jan Bang: živá elektronika, samply

Toto rozáshlé dvojalbum, zaznamenané a smíchané ve třech dnech v Luganu, představuje novou skupinu s Tigranem Hamasyanem, Arve Henriksenem, Eivindem Aarsetem a Janem Bangem. Norové hráli na ECM v různých konfiguracích - Jan Bang na Aarsetově Dream Logic a Bang s Aarsetem na Henriksenově Cartography - ale s Hamasyanem uprostřed toho všeho zvuku, s sebou přinášejí také prastaré lidové melodie.  

další info   


CD 
 

GUIDI, PETRELLA, SCLAVIS, CLEAVER – IDA LUPINO
ECM 2462     602547854766     CD

Giovanni Guidi: klavír
Gianluca Petrella: trombon
Louis Sclavis: klarinet, basklarinet
Gerald Cleaver: bicí nástroje

Klíčové postavy tohoto projektu, pianista Giovanni Guidi a trombonista Gianluca Petrella, našly silnou společnou řeč v kapele Enrico Ravy (viz mj. ECM album Tribe z roku 2010) a tak utvořil pro řadu koncertních vystoupení duo. Pro studiovou nahrávku přizval producent Manfred Eicher amerického bubeníka Geralda Cleavera a francouzského klarinetistu Louise Sclavise. Dílo s názvem a titulní skladbou "Ida Lupino" je dvojitým pozdravem. Jednak skladatelce Carle Bley u příležitosti jejích 80. narozenin (Petrella v jejím big bandu jednou hrál), a pak jako pocta Paulu Bleyovi, který melodii propagoval a ovlivnil mnoho improvizátorů (v neposlední řadě také Giovanni Guidiho).

další info   


starší novinky najdete v rubrice archiv menu Distribuce 2HP (vlevo)
© Studio Svengali, únor 2024
coded by rhaken.net