Welcome to the on-line-store ARTA Music cz en

PETR KALFUS SEXTET – NIGHT TALKS

DAMP162001   [8594179225552]   released 11/2016   

play all Night Talks - Petr Kalfus Sextet 55:55
1.
Walking Up 7:18
2.
Lullaby No.4 6:39
3.
Night Talks 7:48
4.
Road To Katowice 5:47
5.
Lullaby No.1 7:25
6.
Take A Deep Breath 6:03
7.
Wasting Time 7:43
8.
Contentment 6:55

Night Talks je prvním albem této kapely, kterou založil Petr Kalfus v roce 2012. Během  následujících let se složení sextetu po různých personálních obměnách ustálilo v této sestavě:

Petr Kalfus: alto saxophone, soprano saxophone, bass clarinet
Jakub Doležal: tenor saxophone, soprano saxophone
Jan Jirucha: trombone
Jiří Neužil: piano, el. piano, synthesizer
Petr Dvorský: double bass
Martin Kopřiva: drums

Všichni členové sextetu jsou respektovanými osobnostmi české jazzové scény a hrají i v jiných špičkových kapelách: Concept Art Orchestra, Gustav Brom Radio Big Band, Lanugo, Emil Viklický Trio, Los Quamados, Hudba Praha.

Petr Kalfus působí jako pedagog na Konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka V roce 2008 se jako jediný český muzikant zůčastnil projektu European Jazz Orchestra na turné po Eropě. Běhěm své kariery spolupracoval s mnohými významnými osobnostmi české i zahraniční jazzové scény: Karel Růžička, Emil Viklický, Matuš Jakabčic, Jore Pukl, Sex Mob, Andy Schofield Sextet, Ed Partyka Orchestra, The Artisans Quintet, Prague Big Band Milana Svobody a další.

Na albu Night Talks se členové kapely představí vlastními kompozicemi, ovlivněnými modernim jazzem uplynulýchn dekád i soudobou vážnou hudbou, výraznými sólovými party a podmanivými aranžemi jazzového sextetu.


Album vyšlo u vydavatelství Amplion v listopadu letošníhoho roku. Bylo nahráno ve studio Sono Records za asistence Milana Cimfeho a Pavla Bohatého, pod dohledem Marcela Bárty / Vertigo, Muff / a následně smícháno ve Studiu Svengali Alexejem Charvátem.

Autorem titulní fotografie a všech dalších v bookletu Je Marcel Bárta. Celkový design alba vytvořilo grafické studio Chilli Peppers.

© Studio Svengali, July 2024
coded by rhaken.net