Vítejte na eshopu ARTA Music cz en

MARTIN BRUNNER TRIO
Still Warm To Touch


F10197    [8595017419720]     vyšlo 3/2012

play all Still Warm To Touch - Martin Brunner Trio 70
1.
Let The Rabbit To Tell Your Fortune 5:03
2.
Flash 8:39
3.
In The Colour of Winter 9:02
4.
Joe, the Old Buddy 2:43
5.
City Dance 6:31
6.
Flying 7:10
7.
Elga Meets Olga 8:59
8.
Come To Light 7:05
9.
Warm Up 10:53
10.
The Hitchhiker 4:23

   Autorem všech skladeb je Martin Brunner

Martin Brunner: klavír
Rastislav Uhrík: kontrabas
Tomáš Hobzek: bicí nástroje

Martin Brunner, jazzový klavírista a skladatel, pochází z Hradce Králové. Hudbě se věnuje již od dětství. Vystudoval klasický klavír na Konzervatoři v Pardubicích u prof. Martina Hršela, poté nastoupil ke studiu skladby na Konzervatoři Jaroslava Ježka k jazzovému klavíristovi a skladateli Karlu Růžičkovi. Studoval také aranžování u pianisty a bandleadera Milana Svobody a jazzovou interpretaci u pianisty Mateje Benka.
     Jeho hlavní činností (klavírní i skladatelskou) je tvorba pro vlastní kapelu Martin Brunner Trio, se kterou již vystupoval na mnoha koncertech a festivalech, a jejíž debutové CD „Behind The Clouds“ bylo v prodejnosti velmi úspěšné na trhu v Japonsku. Titulní skladba "Behind The Clouds" byla v roce 2010 oceněna jako nejlepší jazzová skladba roku v soutěži pořádanou festivalem Bohemia Jazz Fest a OSA. Na hlavním festivalovém večeru byla také provedena. Trio je možné pravidelně slyšet ve známých pražských jazzklubech. Martin Brunner se však věnuje i komponování pro jiná obsazení a žánry (například big band, smyčcový kvartet) a vyučuje obligátní klavír – jazzovou interpretaci na VOŠ a Konzervatoři Jaroslava Ježka.    

Martin Brunner Trio je kapela v klasickém obsazení jazzového tria, věnuje se však interpretaci výhradně vlastních originálních skladeb. Trio ve složení Martin Brunner - Martin Kapusník - Petr Mikeš vzniklo na podzim roku 2007 v Praze a během své téměř tříleté existence se prezentovalo na několika festivalech v České republice (Jazz Goes To Town v Hradci Králové, Festival Boskovice, Festival "Na ulici" v Plzni, jazzové festivaly ve Znojmě a ve Vrchlabí), na Afyon Jazz Festival v Turecku, v Paříži - na koncertě pořádaným Českým kulturním centrem.
     V červnu 2009 vyšlo na Arta Records CD "Behind The Clouds" s devíti vlastními kompozicemi. Na podporu alba následovalo čtrnáctidenní tour po České republice v rámci "Jazz do regionů" (Brno, Ostrava, Mladá Boleslav, Kyjov, Nové Mesto nad Váhom aj.). Album bylo velmi úspěšné na trhu v Japonsku a vedlo si dobře i v anketě o české jazzové CD roku 2009 pořádané Českou jazzovou společností (www.czechjazz.org). V roce 2010 pak titulní skladba alba získala ocenění v soutěži pořádanou OSA a Bohemia Jazz Fest jako "Nejlepší jazzová skladba roku 2010" a byla provedena na pražském koncertě Bohemia Jazz Fest 13.7. Skladba „Behind The Clouds“ se také objevila na retrospektivním sampleru firmy Arta s názvem „Everybody Goes To Agharta“ vydaném v létě roku 2011.
     Na podzim roku 2010 v triu dochází k personálním změnám: bubeníka Petra Mikeše střídá Tomáš Hobzek. V tomto složení se trio představilo například na koncertě z cyklu Jazz na Hradě (záznam koncertu vyjde v budoucnu na CD u firmy Multisonic; videozáznam je možné shlédnout v archivu webových stránek Jazzu na Hradě a podniklo druhé turné po České republice (mj. festival Jazzinec Trutnov, dále Svitavy, Pardubice, Havlíčkův Brod aj.). Na jaře roku 2011 pak doplňuje současnou sestavu kontrabasista Rastislav Uhrík. V tomto složení již kapela odehrála koncerty například na festivalu v Náchodě nebo v Poličce a v červenci 2011 bylo natočeno nové album, které právě posloucháte.

www.martinbrunner.cz


předchozí nahrávka tria Martina Brunnera

Behind The Clouds

© Studio Svengali, listopad 2023
coded by rhaken.net