Vítejte na eshopu ARTA Music cz en

PETR  KROUTIL ORCHESTRA – JUST THE WAY I AM

F10198     8595017419829     vyšlo 01/2013   poslední kusy

play all Just The Way I Am - Petr Kroutil Orchestra 55:18
1.
Swing Is Back In Town, pane škvorecký 4:12
2.
Kamélie ze Zlosynie 4:20
3.
Just The Way You Are 5:34
4.
If You Would Ask Me 5:04
5.
Bhakti Blues 5:52
6.
Zítra už to vyjde 6:01
7.
Afro Blue 4:52
8.
Lži jak chceš 4:42
9.
September Bossa 4:20
10.
Cubanos s cibulí 5:35
11.
I Fall In Love Too Easily 2:13
12.
Na pohled dokonalá 2:28

Petr Kroutil – tenor sax, zpěv, baryton sax, bansuri, klarinet
Barbora SWINX Řeháčková – zpěv (4, 8, 9)
Václav Kalenda – trubka (3, 5, 10)
Ondřej Kabrna – klavír, fender, organ, vocoder, akordeon, oud
Adam Tvrdý – kytara (2, 3, 6, 8, 9)
Lukáš Martinek – kytara (12)
Vít Švec – kontrabas (1, 2, 4, 5, 7, 9)
Zdeněk Tichota – baskytara (3, 6, 8, 10, 12)
Michal Hejna – bicí nástroje (1–10, 12)
Imran Musa Zangi – perkuse (1, 3, 5–10, 12)

Držíte v rukou výběr skladeb, které dělí od napsání k realizaci i přes deset let. Je to výběr skutečně pestrý, od swingu přes francouzský šanson až po funk a smooth jazz, což mi sice mohou někteří kritici vyčítat, ale nějakým způsobem to přesně odráží můj rozháraný život a hudební vývoj. Některé skladby jako by čekaly, až přijde jejich čas. A ten čas je právě teď.
Už v roce 2001 vzniklo Bhakti Blues, které bylo i nahráno na CD britské zpěvačky Renu Gidooma o rok později, ale až teď píseň skutečně ´obživla´ také díky aranžmá Ondřeje Kabrny. Písně September Bossa a Swing Is Back In Town vznikly v době, když jsem žil v Nepálu a zrovna probíhalo stanné právo. Tato zvláštní a dramatická situace mě donutila zůstat týden doma a psát hudbu. Kluci v Kathmandu, jak jinak jsou výborní hudebníci, tak jim tento žánr zrovna moc nešel, takže skladby byly v šuplíku dalších 8 let. Skladbu Swing Is Back bych chtěl při této příležitosti věnovat panu Josefu Škvoreckému. Bohužel se už nedoví, jak zásadně ovlivnil život kluka z Prahy, kterého svými knihami naučil milovat jazz, saxofon i Náchod.
     Na pohled dokonalá – vlastně takový hudební inzerát, který jsme zařadili jako bonus, je prostě satirický umělecký výkřik. Snad ne do prázdna. Po čase mě skutečně oslovili, zda bych nezkusil napsat nějakou hudbu pro film Jirky Vejdělka Ženy v pokušení, což mě znovu donutilo skládat a skládat. Jako motivy jsem tenkrát navrhl Kamélii, If You Would Ask Me a Kubanos s cibulí. Konkurz jsem sice tenkrát nevyhrál, ale jsem moc rád, že tyto skladby mohly vzniknout. Just The Way You Are následovalo krátce poté a dlouho jsem nebyl schopen ji otextovat, až jednou jsem na píseň ´narouboval´ text Billyho Joela a myslím, že nám toto spojení s Billem funguje dobře. Nejnovější jsou hravá funkovka Zítra už to vyjde a Lži jak chceš, píseň, kterou už jsem psal přímo pro Báru a kde mi taky výrazně pomáhala s textem, který mi nejdřív napovídala z druhého pokoje, a když noc před jejím natáčením zjistila, že nám ještě chybí jeden chorus, tak ho pohotově dopsala. Afro Blue je v našem pojetí skladba opravdu hodně ethno. To proto, že Ondřej miluje OUD (africký nástroj), já zase BANSURI (indická flétna) a k tomu Imránek na úžasné perkuse, převážně z Latinské Ameriky. Vznikl tak, dle mého soudu, nejunikátnější zvuk celého alba. Na oficiální konec desky jsme s Ondrou zvolili standard I Fall In Love Too Easily, jako takovou ukolébavku a hlavně vzpomínku na mého oblíbence Chet Bakera.
     Ještě musím doplnit, že by tato deska pravděpodobně vůbec nevznikla nebýt mojí maminky, která mě už leta přesvědčuje, abych své skladby konečně natočil a Báry, která byla úžasnou oporou a parťákem, jak jen je to možné. V momentě, kdy jsem se konečně rozhoupal k činu a oslovil Ondru Kabrnu, jestli by písně zaranžoval, nezaváhal ani sekundu a podle mého soudu odvedl úžasnou práci. Takže DÍKY Ondro! Také díky Michalu Hejnovi a jeho ARTA Records, který mi okamžitě důvěřoval a desku vydal. Ale taky bych rád poděkoval i všem klukům z kapely za krásnou spolupráci. A hlavně všem skvělým sponzorům! OSA, Beránek Náchod a.s. a firmě ALDOS.
     Také věřím, že všechno teprve začíná!

Milí přátelé, hezký poslech přeje váš Petr Kroutil


  další nahrávka Petra Kroutila a jeho přátel

© Studio Svengali, červen 2024
coded by rhaken.net