Vítejte na eshopu ARTA Music cz en

INNER SPACES – JARNÍ / VERNAL

DAMP172001   [8594179225576]   vyšlo 02/2017   

play all Jarní/ Vernal - Inner Spaces 56:00
1.
Křídla/ Wings 6:07
2.
Night in Budapest 13:26
3.
Podzimní/ Autumnal 7:24
4.
Song for the Underdog 8:38
5.
Mysteriózní/ Mysterious 6:06
6.
Jarní/ Vernal 6:13
7.
Room on the 6th Floor 7:17
 
Štěpánka Balcarová — trubka, křídlovka
Luboš Soukup — tenor a soprán saxofony
Vít Křišťan — klavír
Max Mucha — kontrabas
Grzegorz Masłowski — bicí nástroje

Všechny kompozice jsou původní a napsali je Štěpánka Balcarová, Luboš Soukup a Vít Křišťan. Album bylo natočeno ve Studiu 1 Českého rozhlasu v Ostravě a smícháno a zmástrováno v pražském Studiu Svengali. Producenti alba jsou Štěpánka Balcarová a Alexej Charvát. Autorem titulní fotografie je saxofonista Marcel Bárta, design bookletu vytvořila Lenka Procházková. 

Na realizaci alba se podílel Ochranný svaz autorský.

Mezinárodní kvintet Inner Spaces byl založen na Akademii múzických umění v Katovicích v Polsku v lednu 2009. Dřívější inspirace v polských kapelách odkazujících se na zvuk ECM a české multižánrovosti je v poslední době doplněna o vlivy hudby skandinávské, která je slyšitelná zejména ve volných improvizovaných pasážích. Eponymní debutové album Inner Spaces vyšlo v roce 2011 pod záštitou polského časopisu Jazz Forum.

Kapela byla několikrát oceněna na předních festivalech a soutěžích v Polsku. Mezi úspěchy patří zejména první místo na festivalu Krokus Jazz v roce 2009, druhé místo na Jazz Juniors Krakow téhož roku, nebo druhé místo na festivalu Klucz do Kariery v roce 2010 a celá řada individuálních ocenění pro členy kvintetu.

Na podzim roku 2012 vydala kapela svoji druhou desku Light Year, tentokrát u českého hudebního vydavatelství Animal Music. Na desce hostuje přední český kytarista David Dorůžka. Album Light Year získalo žánrového Anděla  za nejlepší jazzovou desku roku 2012. 

Štěpánka Balcarová česká trumpetistka a skladatelka, absolventka Hudební Akademie v Katovicích pod vedením předního polského trumpetisty Piotra Wojtasika. Skladbu a jazzové aranžování potom ve třídě Edwarda Partyky na Jazzové Akademii v rakouském Grazu. Štěpánka Balcarová je kromě Inner Spaces leaderem moderního big bandu Concept Art Orchestra, vlastního kvartetu 4STEP, působí v avantgardním hudebním projektu Chord Nation Nikoly Kołodziejczyka  a příležitostně spolupracuje s předními českými muzikanty Karlem Růžičkou, Davidem Dorůžkou, Petrem Kořínkem, Vladivojnou, aj. Byla oceněna na mnohých jazzových soutěžích jak za hráčské schopnosti (Krokus Jazz, Jazz nad Odrou, Jazz Juniors), tak za vlastní kompozice.   

www.innerspaces.cz

© Studio Svengali, květen 2024
coded by rhaken.net